Дівчинка була з Гостомеля без руки: лікар розповів, як працював в окупації

У перші дні були наші військові, тероборона. Вогнепальні поранення. Далі, вже коли окупація почалася, пішли цивільні.

Як зазначається,  мова йде про  завідувача відділенням інтенсивної терапії Ірпінської центральної міської лікарні Данила Лісняка.

Лікар пропрацював в окупованому росіянами місті понад два тижні, поки не евакуювався з усім колективом. 22 людини і вдень, і вночі приймали пацієнтів у відділенні .   

Життя відділення, розповідає Лісняк, не змінилось, бо треба було працювати з пацієнтами, не дивлячись на обставини. У роботу включились всі: лікарі, медсестри, інтерни.

“Зранку планірка, обхід по відділенню. Потім призначення для лікування. Якщо хтось надходив — оперували в операційній. Багато надходило, багато оперували. І на три операційних одночасно оперували інколи. У перші дні були наші військові, Тероборона. Вогнепальні поранення. Далі, вже коли окупація почалася, пішли цивільні”, – розповів медик.

Росіяни  стріляли по людях. Крім цього люди не звикли жити за умов війни:  хтось щось підняв із землі, а воно вибухнуло, хтось вийшов кави попити, а в нього вистрілили. Інший покурити на балкон вийшов і так само вистрілили в нього. Такі  були випадки.

А потім стали вже надходити із застарілими пораненнями — два дні, три не випускали з підвалів дітей.

“Дівчинка була з Гостомеля без руки. Росіяни її три дні не випускали. Вогнепальне поранення голови уламками — теж дівчинка маленька була, 9 років, здається. Так само не випускали одразу. Хлопця привезли, джгут на нозі три дні пролежав, нога — чорна. Гангрена. Отак і працювали. І вночі, і вдень. У нас така робота – коли привезуть, тоді і працюємо”, – розповів Лісняк.

Нагадаємо,  встановлені особи 8 окупантів, які чинили звірства у Мотижині і закатували старосту села з родиною.