Діти-сироти і люди з інвалідністю щомісяця будуть отримувати доплати з міського бюджету – кому скільки дадуть

Автор: Галина Ворона
15:27 28.01

Впродовж 2022 року місто щомісяця виплачуватиме матеріальну допомогу з міського бюджету дітям-сиротам та окремим категоріям осіб із інвалідністю.

Діти-сироти і люди з інвалідністю щомісяця будуть отримувати доплати з міського бюджету – кому скільки дадуть

Як розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда, підписано відповідне розпорядження КМДА № 205.

Усього таку матеріальну допомогу у 2022 році будуть отримувати 24 372 особи. На ці потреби у міському бюджеті передбачено майже 324 мільйони гривень.

Держава здійснює щомісячні виплати зазначеним категоріям осіб у розмірі від 1000 до 1500 грн. Проте ми розуміємо, що об’єктивно це невеликі кошти і їх часто недостатньо. Тому вже декілька років поспіль із міського бюджету здійснюються доплати для підтримки дітей-сиріт та окремих категорій осіб із інвалідністю, які, фактично, подвоюють суму”, – пояснила чиновниця.

Згідно з розпорядженням, матеріальну допомогу в розмірі 1500 грн будуть отримувати:

  • діти з інвалідністю підгрупи А;
  • діти з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування або які виховуються у прийомних сім’ях чи дитячих будинках сімейного типу;
  • діти-сироти;
  • особи з інвалідністю І групи підгрупи А, розмір пенсії яких не перевищує розміру 2,5 прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність;
  • особи з інвалідністю І групи підгрупи А – одержувачі державної соціальної допомоги.

У розмірі 1000 грн:

  • діти з інвалідністю;
  • діти, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • особи з інвалідністю І групи, розмір пенсії яких не перевищує 2,5 прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність;
  • особи з інвалідністю І групи – одержувачі державної соціальної допомоги;
  • особи, які є одержувачами допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

Виплатять одноразову адресну соціальну матеріальну допомогу на поточні рахунки в банках для виплати пенсій і на рахунки, відкриті в банку, що є учасником проєкту “Муніципальна картка “Картка киянина”. Також пільговики, які отримують виплати через “Укрпошту”, зможуть отримати допомогу у відділеннях установи, або виплати будуть доставлені разом із пенсією.

Читайте також: Марина Порошенко пропонує зробити додаткові виплати медикам щомісячними

Нагадаємо, влада пообіцяла виплати за бустерну дозу.

Великий Київ у Google News

підписатися