Про це пише Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), посилаючись на дослідження незалежних науковців з організації “Візіком”, які займаються топографією.
За допомогою супутникових знімків фахівці підрахували, скільки кв. м. зелених насаджень припадає на одного киянина у тому чи іншому районі Києва.
За основу було взято класичні радянські 25 кв. м на одного городянина, екологічний стандарт, який існував в Українській РСР.
Після проведених досліджень виявилося, що деякі райони Києва практично перетворені на бетонні гетто:
- Лівобережний та Поділ мають лише 12 кв. м на особу,
- Оболонь та Позняки – 8 кв. м на особу,
- Троєщина – 9 кв. м на людину.
- на Осокорках найменше зелені – лише 5 кв. м. на людину.
І при цьому, кажуть у КЕКЦ, київська влада чинить опір створенню там “Екопарку Осокорки”, всіляко підтримуючи забудовників.
Проаналізували дослідники і такий показник, як площа зелених зон у відсотках від загальної площі міста.
Так, у Лондоні вона становить 33%, у Мадриді-35%.
Як з’ясувалось, у київських мікрорайонах, де мешкають люди площа зелених зон набагато менша:
- на Березняках вона становить лише 27%,
- на Оболоні-18%,
- на Осокорках-12%,
- на Подолі-21%,
- на Позняках-15%,
- на Троєщині-20%.
Тобто ми бачимо, що практично всі нові житлові масиви були побудовані в Києві за повного ігнорування екологічних норм і стандартів, і зелені в них практично немає“, – кажуть екологи.
Водночас зазначається, що у старих районах, крім Подолу, становище із зеленими зонами краще.
Наприклад, Печерськ, має 42 кв. м зелені на особу, або 42% зелені на район. Тобто навіть вище, майже вдвічі, радянських екологічних стандартів.
Третій показник – рейтинг забрудненості (менше дерев – більш брудніше повітря).
Київ за останні роки з одного з найзеленіших міст Європи перетворився на одне з найбрудніших міст Європи та світу. Про це свідчать постійні ”антирейтинги” Києва. Генплан Києва передбачає до 2041 р. будівництва у Києві все нових житлових масивів. Це означає, що будуть знищуватися зелені зони, що залишилися. Недарма, серед 120 депутатів Київради близько 80-забудовники або їхні представники“, – підсумувала у КЕКЦ.
Читайте також: Менше газонів – більше луків. Київ змінить підхід до озеленення міста (ФОТО)
Нагадаємо, цього року в Києві стартувала екоініціатива “Місто живих стін”, яка пропагує вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі. Які плюси називають – читайте тут. Першою на неї відгукнулась Солом’янка, другою – Дарниця. Днями Печерський район також долучився до нового еко-проекту. Біля мерії також висадили виноград Вічі, який вкриє стіни зеленим килимом. А ще – в парку “Наталка” та біля Почайни.