Держкіно створило онлайн-довідник національних фільмів з 1911 по 2020 роки

Автор: Галина Ворона
20:29 16.02

Держкіно створило онлайн-довідник “База національних фільмів України”, де можна буде знайти усю інформацію про українські кінострічки та кіновиробників з 1911 року до сьогодення.

Держкіно створило онлайн-довідник національних фільмів з 1911 по 2020 роки

Як розповіли у Держкіно, “База національних фільмів України” має стати безкоштовною інформаційною платформою про аудіовізуальний сектор нашої країни, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії.

Ознайомитись із онлайн-довідником можна за посиланням. Фільми можна обирати за роками виробництва, режисерами, продюсерами, сценаристами, акторами, жанрами тощо.

Зараз в онлайн-довіднику зібрана інформація про 2157 фільмів, створених за підтримки Держкіно (з 2007 р. і дотепер) Міністерства культури України (держзамовлення, до 2006 р.)
та сучасних стрічок, створених без залучення держфінансування за часовими рамками від “Запорізької Січі” Данила Сахненка 1911 року до “Безславних кріпаків” Романа Перфільєва 2020 року.

У Держкіно зауважили, що спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20 відсотків представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було (перш за все, це стосується науково-популярних серій виробництва Київнаукфільм, значної кількості короткометражних фільмів).

У базі даних – 12 713 кінопрофесіоналів та 384 компанії-виробника українського кіно.

Читайте також: Кіно і люди: ТОП-10 цікавих фактів про перші фільми у старому Києві

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...