Про це розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
За його словами, досвід попередніх років довів успішність використання гранітної крихти та бішофіту для боротьби з ожеледицею у столичних парках і скверах. Тож цього року в Києві буде 150 локацій, де практикуватимуть цей метод.
Посадовець зауважив, що на деяких ділянках використання технічної солі є необхідністю, наприклад, уздовж автомобільних доріг. На таких локаціях, враховуючи європейський досвід захисту зелених насаджень, комунальники встановлюють вертикальні бар’єри біля рослин і мульчують лунки дерев.
Наразі ми визначили 24 експериментальні ділянки. Та якщо така практика виявиться вдалою, будемо масштабувати і цей підхід”, – зазначив Олександр Возний.
Він пояснив, що мульчування лунок подрібненими гілками дерев і встановлення сітки, сприятиме абсорбуванню сумішей та запобігатиме потрапляння технічної солі в ґрунт.
Водночас для встановлення вертикального бар’єра біля рослин може бути використана як деревина, так і агроволокно чи інший матеріал.
Зазначається, що такі способи захисту є не тільки ефективними, але й безпечними для середовища: гранітна крихта є абсолютно безпечною для ґрунту, а, отже, не порушує водопоглинанн: бішофіт є природним мінералом із високим вмістом магнію і калію, що також сприятливо до навколишнього середовища, а матеріали, які використали цьогоріч у мульчуванні лунок дерев і вертикальному захисті рослин, підлягають повторному використанню.
Читайте також: Росла собі ялиночка, і хай росте: починаються рейди проти любителів дармових новорічних дерев
Нагадаємо, дерева у Києві почали захищати від пошкоджень під час ремонтів міської інфраструктури.