Депутати Київради звернуться до президента, щоб присвоїли 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ почесну назву «Привид Києва»

Автор: Анна Ткаченко
16:18 28.09.2023

Депутати Київської міської ради Вікторія Муха та Володимир Андрусишин ініціювали звернення до Президента України та Міністра оборони України з проханням присвоїти 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України почесну назву «Привид Києва».

Депутати Київради звернуться до президента, щоб присвоїли 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ почесну назву «Привид Києва»

Таке звернення підтримали сьогодні, 27 вересня, на позачерговому засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування та зовнішніх зв’язків, інформує Київська міська рада.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, широкомасштабна агресія російської федерації проти України відкрила нову сторінку бойового застосування Повітряних Сил Збройних Сил України.

«Сьогодні «Привид Києва» став одним із найбільш впізнаваних символів російсько-української війни. Це збірний образ українського пілота-аса МіГ-29, який у перші дні російського вторгнення здобув численні перемоги у повітряних боях над Києвом. «Привид Києва» уособлює в собі всіх пілотів 40 бригади тактичної авіації, що в перші години широкомасштабного вторгнення російських військ сіли за штурвали літаків і мужньо відбивали ракетні та авіаційні атаки ворога. Серед них – полковник В’ячеслав Єрко, майор Олександр Бринжала, майор Андрій Люташин, капітан В’ячеслав Радіонов, старший лейтенант Роман Пасулька, які на жаль не повернулися з повітряного бою. «Привид Києва» укріпив надію на те, що наші воїни є непереможними, і у цій війні український народ безперечно здобуде Перемогу. Історія України – це історія народної боротьби, і Повітряні Сили ЗСУ завжди будуть на вістрі війни за незалежність української державності», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що враховуючи підтриману електронну петицію до Президента України, яка отримала 25 423 голосів та одностайну підтримку зазначеної ініціативи особовим складом 40 бригади тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ Київська міська рада звернеться до Міністра оборони України щодо підготовки подання Президентові України про присвоєння 40 бригаді тактичної авіації почесного найменування «Привид Києва».

Нагадаємо, петиція із проханням узаконити назву «Привид Києва» для 40 бригади тактичної авіації, яка закріпилася за льотчиками на початку повномасштабного вторгнення РФ, набрала понад 25 тисяч голосів. 

Великий Київ у Google News

підписатися