Столичні депутати не підтримали перейменування Повітрофлотського

Автор: Ольга Даниленко
13:48 15.06.2023

Депутати Київради не захотіли перейменовувати проспект Повітрофлотський у Солом’янському та Шевченківському районах Києва на проспект Повітрянофлотський.

Столичні депутати не підтримали перейменування Повітрофлотського

Згідно з проєктом рішення Комісії Київради з питань культури, перейменуванням депутати мали “вшанувати авіаторів Повітряного Флоту Української народної республіки та їх правонаступників – Повітряних Сил Збройних Сил України”.

Однак, столичні депутати не підтримали перейменування за яке голосували кияни та рекомендували члени експертної топонімічної комісії Київради.

“За” проголосували лише 23 депутати.

Депутатка Київради з фракції “Європейська Солідарність” Людмила Ковалевська прокоментувала для “ВК” результати сьогоднішнього голосування. Вона вважає, що комуністичним назвам взагалі не місце у столиці.

“Сьогодні ми стали свідками, коли низка депутатів Київради з якихось незрозумілих переконань, дивної впертості та кулуарних перемовин затято захищали комуністичну назву. Насправді немає різниці чи проспект Повітрофлотський чи Повітрянофлотський. Із самого початку назва була присвячена саме повітряному флоту Радянського Союзу – це потрібно чітко усвідомлювати. Чи в Україні комусь потрібно й зараз нагадувати, хто називає себе правонаступником комуністичного режиму й закидає Київ ракетами? Чи не з «червоного повітряного флоту» беруть витоки нинішні «воєнно-космічні сили» росії? Однозначно у Київради має вистачити політичної мужності та простої людської вдячності хоча б символічно віддячити партнерам з Європейського Союзу та нарешті дати вулиці сучасну європейську назву. Мухлювати, щоб зберегти стару комуністичну назву, не вдасться”, – зазначила Людмила Ковалевська.

Нагадаємо, у голосуванні “Київ-Цифровий” понад 19 500 кияни віддали голоси за перейменування проспекту на Повітрянофлотський.

За офіційним висновком експертної топонімічної комісії Київради та Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягають, адже сучасна назва проспекту існує з 1963 року, і не містить ознак, пов’язаних з комуністичним режимом.

Великий Київ у Google News

підписатися