Як відомо, у столиці через нестачу укриттів, їх мають намір будувати навіть на зупинках транспорту – за відповідне рішення проголосувала Київрада.
Про наміри народних депутатів на законодавчому рівні затвердити перехід сховищ під державні потреби повідомив Давид Арахамія під час включення на телеканалі «Рада». Він розповідав про пункти незламності, багато з яких не убезпечені від влучання російських ракет та зазначив, що проблеми можна було б уникнути за наявності більшої кількості укриттів.
«В період повітряної тривого якщо пункт незламності знаходиться над землею, він в такій же групі ризику, як і не пункт незламності. Тому треба користуватися сховищем. Але є пункти незламності, наприклад, на залізничному вокзалі, підземні – і об’єднують і пункт і сховище. Таких, нажаль, не багато. Бо за 10-15 років місцеві влади розпродали – там зараз торговельні центри, приватні приміщення. Тому обговорюємо серед депутатів, щоб зареєструвати законопроект про примусову націоналізацію колишніх бомбосховищ», – сказав Арахамія.
Він запевнив, що після війни власникам таких приміщень, які встигли їх обжити та вкласти гроші на облаштування власного бізнесу, буде компенсовано їх вартість.
«Нові бомбосховища ми не побудуємо швидко, тому маємо звикати як в Ізраілі, що будемо жити в таких умовах довгий час», – додав народний депутат.
Нагадаємо, відповідно до оновлених будівельних норм, житло тепер повинні зводити з бомбосховищами. Натомість, відомий факт на Київщині, коли сарай ліцею перероблять в укриття