Депутатка, яка отримує втричі більшу зарплату за вчительську, відчитала педагогів за відсутність спраги до книгочитання

Автор: Оксана Тупальська
18:30 18.06

Низькі зарплати вчителів та обмежена кількість вільного часу не причина, щоб не читати книжки. Про це заявила депутатка парламенту та насварила педагогів за те, що не мають жаги до знань.

Депутатка, яка отримує втричі більшу зарплату за вчительську, відчитала педагогів за відсутність спраги до книгочитання

Вчителі повідомили депутатці з “Голосу” Інні Совсун, що через скрутне матеріальне становище та обставини, в яких опинилися, їм тепер не до книгочитання. На що нардепка обурилась: 

Так, зарплати мають бути вищими, так, є чимало бюрократичного навантаження, яке треба прибирати. Але мені геть не зрозуміло, як розмір зарплати пов’язаний із культурним запитом людини до читання”, – обурилась Совсун.

Та додала, що книжки тепер дорогі і надалі будуть дорожчати, бо видавничій галузі потрібно виживати в умовах повномасштабної війни. Однак повідомила, що книжки можна купувати на olx та на барахолках, або ходити до бібліотек. 

Совсун переконана, що вчитель має на рік прочитати щонайменше 10 книжок. Про це вона заявляла на зустрічі, присвяченій реформуванню предмету “Захист України”. Та сказала, що була вкрай здивована, що вчителі не стали схвалювати її заклик, але розповідали про проблеми в освіті. 

На запит педагогів, що часу на книгочитання в них від слова “зовсім” немає, заявила:

Не тільки у вчителів важка і виснажлива робота. Серед моїх знайомих немає нікого, у кого робочий день закінчується хоча б о 18.00. Але у вчителів хоча б є тривала літня відпустка – 56 днів. 

Далі Совсун відзвітувала про свій робочий графік: депутатські обов’язки, заняття та прямі ефіри на телебаченні, які навіть бувають вночі, бо західні ЗМІ мають різницю в часі і хочуть показати депутатку по телевізору. 

Раніше “ВК” розповідав, що під час повномасштабної війни вчителі не мають премій і доплат, а лише є шанс отримати грошову мотивацію в разі перемоги в конкурсі, яке оголошує місто. Середня зарплата вчителя у столиці 12 тисяч грн. А у області розповідають, що вчителю падає на місяць на картку менше мінімалки – 6200 грн.

Чи готова сама депутатка, маючи велике прагнення книгочитання залишити депутатську посаду та піти у шкільні педагоги, поки що не повідомляється. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин