Депутатка Київради та директор Департаменту КМДА літали у Бразилію, аби представити культуру столиці міжнародній спільноті

Автор: Анна Ткаченко
15:16 07.11.2023

Українська столиця задля розвитку та популяризації культури приєдналася до World Cities Culture Forum. Захід за участю 44 великих міст світу з 6 континентів відбувся наприкінці жовтня в місті Сан-Паулу, Бразилія.

Депутатка Київради та директор Департаменту КМДА літали у Бразилію, аби представити культуру столиці міжнародній спільноті

Про це інформує КМДА.

Самміт World Cities Culture Forum – це  щорічна зустріч для міст-членів організації, що пропонує платформу для співпраці у сфері культури, обміну новаторськими ідеями та передовим досвідом із культурної політики світовими містами.

Українську столицю представляли депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха та директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.

«У цьогорічній програмі Форуму велика увага була прикута до Києва – до його стійкості у відповідь на кризу, вміння культурних інституцій, міста та містян, ураховуючи сучасні реалії, оперативно реагувати на виклики, пов’язаних з війною. У ході панельної дискусії «Культура під час конфліктів і криз» поділилися з колегами 44 великих світових міст власним досвідом. Як зберігати культурні цінності, що безжально обстрілює ворог, прагнучи позбавити нас історичного надбання. Як столичні заклади культури миттєво переосмислили своє призначення – адаптувались до роботи в нових умовах, організовували у своїх просторах гуманітарні штаби, об’єднували волонтерів і надавали їм майданчики для плетіння маскувальних сіток для Захисників тощо. Цей Форум – ще одна можливість донести світові правду про події, що відбуваються в Україні, нашу історію та наше культурне надбання, яке в світі плутають із досягненнями країни агресора. Своїм досвідом ми щодня доводимо, що під час війни культура може і має відігравати ключову роль у підтримці громадян у складні часи», – зазначила Вікторія Муха.

Участь у Форумі дала змогу Києву вивчити досвід інших міст, що допоможе у післявоєнному відновленні української столиці та її культурних просторів, зокрема у впровадженні безбар’єрних рішень і розвитку технологій у творчих індустріях.

Також Вікторія Муха зауважила, що за результатами Форуму міська влада вже розпочала роботу над подальшим планом для Києва, напрацьованим під час трьохденного заходу.

Участь Києва у World Cities Culture Forum та цьогорічному самміті стала можливою за сприяння мерії Лондона, ради міста Единбург, що є побратимом Києва, та Bloomberg Philanthropies. Фінансові витрати участі української делегації у Форумі взяла на себе приймаюча сторона.

Окрім того, під час робочої поїздки до Бразилії відбулися зустрічі в меріях Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро, що з 2000 року є містом-побратимом Києва. Разом із місцевою владою українські представники обговорили шляхи подальшої співпраці в галузі культури.

Нагадаємо, відомий художник Анатолій Криволап зобразив на полотні образ Архистратига Михаїла, який з часів Київської Русі є оборонцем української державності та захисником Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися