У другій половині дня дві колони сил АТО — одна з боку Старої Красниці, а друга — Варварівки, увійшли в Сєверодонецьк. Звільнення міста стало справжнім історичним і знаковим моментом. Зараз у Сєверодонецьку розміщена Луганська обласна військово-цивільна адміністрація та інші установи.
Православна церква 22 липня відзначає день пам’яті святих мучеників Кирила і Панкратія. Цього дня прийнято молитися про здоров’я, красу та благополуччя своє і своїх близьких.
“Панкратій ягідник” або “Чорничний день”. Історія цього свята сягає корінням до наших предків. Вони інтерпретували життя і подвиги великомученика, що жив в один час з Ісусом Христом.
Батьки Панкратія були родом з Антіохії. Батько, почувши про чудеса Вчителя, взяв сина з собою в Єрусалим, щоб особисто переконатися в силі Господа. Чоловіка вразили благодаті, які створив Христос і він увірував у нього, як у Сина Божого. Зблизився з його учнями, особливо, з апостолом Петром, познайомивши з ним сина.
Після вознесіння Христа, апостол Петро прийшов в будинок Панкратія і хрестив всю його сім’ю. Після смерті батьків, Панкратій пішов в Понтійські гори і жив у печерах, проводячи час в молитві і роздумах. Одного разу там він зустрів апостола Петра, який забрав його з собою в Антіохію, а потім і в Кілікію, де познайомив з апостолом Павлом. Там святі апостоли Петро і Павло висвятили Панкратія на єпископа сицилійського міста Тавроменії.
Панкратій все своє життя присвятив служінню Богу. За місяць він побудував храм, де проводив служби. Число людей, які прийняли християнську віру, збільшувалося. Язичники, які почули про славу Панкратія, напали і побили його камінням.
Зараз мощі святителя покояться в Римі.
Народні прикмети на 22 липня:
- Багато чорниці вродило — зима буде морозною.
- Чорниця ще не дозріла до 22 липня — буде холодна осінь.
У світі 22 липня відзначають День гамака, День щуролова, День посадки дерев в ЦАР, День приблизного Пі та День революції в Гамбії.
22 липня в історії:
- 1099 рік — хрестоносці створили Єрусалимське королівство.
- 1819 рік — відбулася прем’єра вистави Івана Котляревського «Наталка Полтавка».
- 1894 рік — на трасі Париж-Руан завдовжки 126 км відбулися перші у світі автоперегони.
- 1921 рік — в газеті «Селянська правда» з’явився перший фейлетон Остапа Вишні.
- 1944 рік — створено Міжнародний валютний фонд.
- 1983 рік — американець Дік Сміт першим облетів Землю на гвинтокрилі.
Народні прикмети на 22 липня:
Зірки світять довго і яскраво – чекайте грози, а якщо місяць здається темним, негода затримається до кінця літа.
На траві роса – не минути зливи.
Вродило багато чорниці – зима буде дуже холодною.
Веселка в небі – до теплої і жаркої погоди.
Що не рекомендується робити 22 липня:
Відмовляти в допомозі.
Конфліктувати.
Лаятися з батьками. Навіть якщо вони абсолютно неправі, краще згладити конфлікт і не вступати в перепалки.
Не слід займатись важкою фізичною працею.
Іменини 22 липня
Іменини сьогодні святкують Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Михайло, Панкрат, Федір, Магдалина, Марія.
До слова, твори молодих композиторів прозвучать на великому концерті 24 серпня, у День Незалежності України. Конкурс проводиться Національним симфонічним оркестром України та благодійним фондом «Відкрита музика міста».