Міжнародний день жестових мов
Міжнародний день жестових мов — це унікальна можливість підтримувати та захищати мовне середовище, ідентичність та культурне різноманіття всіх глухих та інших користувачів жестових мов. Цю дату проголошено Резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2017 року.
Пропозиція про проголошення Міжнародного дня жестових мов надійшла від Всесвітньої федерації глухих – організації, що нині об’єднує 135 національних асоціацій глухих, і захищає права близько 70 мільйонів глухих по всьому світу.
Жестові мови – це повноцінні природні мови, що відрізняються від розмовних мов. Існує також міжнародна мова жестів, яка використовується глухими людьми на міжнародних зустрічах, а також під час поїздок і особистого спілкування. Вона вважається основною формою жестової мови, яка не така складна, як природні жестові мови знаків, і має обмежений лексикон.
Резолюція, яка проголошує Міжнародний день жестових мов, підтверджує, що ранній доступ до мови жестів і послуг мовою жестів, включаючи якісну освіту, має життєво важливе значення для зростання і розвитку глухої людини. Крім того, цей документ визнає важливість збереження жестових мов як елемента мовного та культурного розмаїття.
В Україні для понад 40 тисяч людей жестова мова – єдина можливість спілкуватися та взаємодіяти, а для понад 200 тисяч українців вона є рідною. Це – як населення Тернополя чи Кропивницького! Усі ці люди, як і інші громадяни нашої країни, користуються державними й бізнес-послугами, є цінними працівниками. Вони можуть бути ширше залучені до культурного та соціального життя, можуть розкривати свій потенціал у різних сферах, якщо менше стикатимуться з перепонами.
Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми
Ця дата заснована Всесвітньою конференцією Коаліції проти торгівлі людьми і жіночою конференцією, яка відбулася в січні 1999 року в Дацці, Бангладеш. Ці вересневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Яке сьогодні церковне свято
Православна церква 23 вересня вшановує пам’ять святих Петра і Павла – єпископів Нікейських. У народі це осіннє свято називають “Петро і Павло Горобинники”. Якщо зірвати горобину в цей день, то вона захистить від нечистої сили і застуди. Поставте в будинку гілочку горобини, щоб залучити у ваше життя щастя. Починайте нові справи в цей день – вони успішно завершаться.
Що сьогодні не можна робити
- до полудня не можна вважати дрібні гроші – не буде великих грошей
- розпочинати нові справи
- відмовляти людям в допомозі чи гостинності
- сваритися та лаятися
- давати марних обіцянок
Прикмети на 23 вересня
- яка погода буде 23 вересня – такою буде і вся осінь
- великий врожай горобини — осінь буде довгою та сонячною
- багато моху на пеньках – до сирої погоди
- якщо качки і гуси ще купаються у воді, то заморозки будуть нескоро
- в лісі багато грибів — до затяжних дощів
- птахи літають дуже низько — до негоди
- мандрівники, які сьогодні вирушають в дорогу, можуть бути спокійними: з ними нічого не станеться.
- народжені 23 вересня житимуть довго, будуть працьовиті та терплячі. Як талісман на удачу їм треба носити з собою сапфір
- жінкам сьогодні потрібно заплести волосся, щоб воно не обсипалося в майбутньому.
Читайте також: Осіннє рівнодення – що треба знати та які народні прикмети в цей день
Нагадаємо, Київ сьогодні буде найхолоднішою столицею Європи.