День визволення Києва від нацистів: як відроджувалося місто (ФОТОКОЛАЖ)

14:40 06.11.2020

6 листопада в Києві щороку відзначають день визволення української столиці від нацистських загарбників. Саме цього дня у 1943 році війська Першого Українського фронту під командуванням генерала Ватутіна та Перша окрема чехословацька бригада під командуванням полковника Людвіка Свободи взяли місто під свій контроль, а також було створено плацдарм для подальшого визволення правобережної України. 

День визволення Києва від нацистів: як відроджувалося місто (ФОТОКОЛАЖ)

Внаслідок Київської наступальної операції було розгромлено київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), нацистських окупантів вигнали з Києва, а в цьому районі було створено стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за правобережну Україну.

Битва за Дніпро, складовою частиною якої була Київська наступальна операція, стала однією з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії. Перемога радянських військ під час боїв за Київ була стратегічно важливою і вплинула на подальший перебіг війни, але коштувала дуже дорого – понад 30,5 тис. солдатів були вбиті, поранені або зникли безвісти, тим часом як втрати противника становили 3,8 тис. солдатів. І все ж, попри страшні втрати, насамперед людські, столиця України 6 листопада була звільнена від нацистів.

7 листопада 1943 року біля пам’ятника Т.Г. Шевченка відбувся мітинг мешканців Києва з нагоди визволення від німецько-фашистських загарбників. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів.

Зазначимо, що у ході боїв Київ сильно постраждав. На відбудову Києва після війни пішло майже 10 років. Завдяки архівним фото можна дізнатися, як це було.

Як відроджувалася столиця, дивіться у фотоколажі “Старий Київ-Новий Київ” Олександра Кужельного (Букви).

 

Читайте також: Мости та сходи – Київ у 40-50 роки ХХ століття

Великий Київ у Google News

підписатися