Внаслідок Київської наступальної операції було розгромлено київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), нацистських окупантів вигнали з Києва, а в цьому районі було створено стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за правобережну Україну.
Битва за Дніпро, складовою частиною якої була Київська наступальна операція, стала однією з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії. Перемога радянських військ під час боїв за Київ була стратегічно важливою і вплинула на подальший перебіг війни, але коштувала дуже дорого – понад 30,5 тис. солдатів були вбиті, поранені або зникли безвісти, тим часом як втрати противника становили 3,8 тис. солдатів. І все ж, попри страшні втрати, насамперед людські, столиця України 6 листопада була звільнена від нацистів.
7 листопада 1943 року біля пам’ятника Т.Г. Шевченка відбувся мітинг мешканців Києва з нагоди визволення від німецько-фашистських загарбників. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів.
Зазначимо, що у ході боїв Київ сильно постраждав. На відбудову Києва після війни пішло майже 10 років. Завдяки архівним фото можна дізнатися, як це було.
Як відроджувалася столиця, дивіться у фотоколажі “Старий Київ-Новий Київ” Олександра Кужельного (Букви).
Читайте також: Мости та сходи – Київ у 40-50 роки ХХ століття