День страт, зубного техніка і працівника торгівлі. 25 липня в історії: іменинники та прикмети

Автор: Тетяна Сененко
09:55 25.07

Сьогодні, 25 липня, у світі відзначають День зубного техніка, а віряни вшановують пам’ять Прокла та Іларія. 25 липня в православній церкві шанується пам’ять Прокла та Іларія. Вони народилися в селищі Каліпта недалеко від Анкіри. Святі мученики постраждали за віру під час гонінь, організованих імператором Трояном.

День страт, зубного техніка і працівника торгівлі. 25 липня в історії: іменинники та прикмети

Щорічно в останню неділю липня в Україні відзначають День працівника торгівлі. Тому цього року воно припадає на 25 липня. У Перу цього дня святкують день коктейля “Піско Сур”, а в Таїланді починається буддійський пост. Розповідаємо, які головні визначні події в історії сталися цього дня.

Сьогодні також відзначають:

День працівників торгівлі в Україні

День працівників торгівлі встановлено Указом Президента № 427/95 від 5 червня 1995 року.

В Україні в останню неділю липня – цьогоріч 25 липня, відзначають День працівників торгівлі. В Україні працюють понад 900 тисяч продовольчих і непродовольчих магазинів та кіосків і понад 60 тисяч об’єктів ресторанного господарства. Щонайменше 3,5 млн осіб задіяні у цій сфері.

День зубного техніка

Порівняно молоде свято і є не офіційним. Воно виникло на початку 2000-х років. Так співпало, що переважно саме в цей день багато молодих фахівців після закінчення медичних навчальних закладів, коледжів та багатомісячної ординатури заступають на своє перше офіційне робоче місце в якості повноправного дипломованого фахівця.

Робота зубного техніка – це виготовлення як різних зубних протезів, так і протезів обличча, щелепно-лицевих і ортодонтичних апаратів.

У своїй роботі вони використовують знання, досягнення та напрацювання в галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп’ютерного 3-D моделювання, і навіть слюсарну і фрезерну справу, мистецтво гравіювання.

Прокла та Іларія

А православні християни сьогодні вшановують пам’ять святих мучеників Прокла та Іларія.

У народі свято називають Прокл Великі роси. Наші пращури називали Прокла плакальником, тому що з 25 липня починали випадати великі роси. Селяни поспішали прибрати урожай до того, як він стане псуватися від високої вологості. Потрібно було поспішати і з заготівлею сіна.

Роса, що випала на Прокла, вважалася цілющою. Мудрі люди радили збирати росу зранку, вмиватися і протирати нею очі. Говорили, що від такої процедури поліпшується зір, обличчя стає красивим, а розум – спокійним.

Народні прикмети на 25 липня:

Сильна роса і ранковий туман віщують ясну погоду в найближчі дні.
Відсутність роси – до негоди.
На луках багато роси – рік буде щасливим.
Нічна роса просихає – бути грозі.
Жовте листя на деревах в Проклів день – до ранньої осені.
Якщо день сонячний, то золотий сезон теплим буде. Якщо йде дощ, то осінь буде дощовою.
Гриби з’явилися в лісі – до похолодання.
Багато роси в цей день на полях – до щасливого і врожайного року.
Бджоли голосно дзижчать – до спеки.

Що не радять робити 25 липня:

Займатися важкою працею, робити ремонт, прибирати або шити. Можна тільки готувати їжу.
Лаятися і лихословити. Вважається, що вся негативна енергія повертається потрійний силою.
Брати і давати гроші в борг.
Їсти їжу, приготовлену сторонніми людьми – так до вас можуть перейти їхні проблеми.
У кого іменини 25 липня?
Іменини сьогодні святкують Антон, Арсеній, Вероніка, Гаврило, Іван, Марія, Михайло, Федір, Христофор, Яків.

Нагадаємо, магнітна буря, яка накрила Землю в середині липня, лютує і досі. А, враховуючи, що сила удару на піку буде досягати п’яти балів (це вже червоний рівень небезпеки для здоров’я) – неприємні наслідки геомагнітних коливань можуть відчути навіть здорові люди,

 

Великий Київ у Google News

підписатися