День народження метро: Як столична підземка стала прихистком для людей під час війни 

Автор: Марина Максенко
12:12 06.11.2022

6 листопада 1960 року у Києві відкрили 4 станції київської підземки: “Арсенальна”, “Хрещатик”, “Університет”, “Вокзальна”. Їх будували майже 10 років.

День народження метро: Як столична підземка стала прихистком для людей під час війни 

Цьогоріч столична підземка вписала особливий розділ у свою історію. Вона стала прихистком для понад 20 тисяч киян, які у лютому-березні щодня ховалися тут від російських обстрілів.

“За 62 роки роботи Київського метрополітену ми отримали один із найважчих та найсерйозніших викликів. Війна змінила нас усіх, але не змінила найголовніше – нашу людяність, доброту та мужність.

З перших днів війни колектив підземки самовіддано допомагав десяткам тисяч людей, які шукали прихистку на станціях метрополітену! Нині ми продовжуємо перевозити пасажирів та працювати як укриття у цілодобовому режимі!

Крім цього, 363 працівники Київського метрополітену несуть службу в лавах Збройних сил України та стоять на захисті нашої Батьківщини, боронять її Незалежність! Словами одного з них – “Київський метрополітен, не тільки перевозить пасажирів, а й захищає!”, — наголосив начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

У лютому та березні волонтери та працівники метро намагалися забезпечити людей найнеобхіднішим — гарячою їжею та напоями.

У підземці влаштовували концерти, щоб підняти настрій людей, а станція «Майдан Незалежності» перетворилася у простір для концертів та зустрічей.

Зараз під час повітряної тривоги підземні станції метрополітену перетворюються у сховище.

Так однією із станцій метро як укриттям 10 жовтня скористалася і посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Нагадаємо, що на станціях метрополітену почали частково вимикати освітлення задля економії. Частину освітлення вимикають і в адміністративних приміщеннях перевізника.

Великий Київ у Google News

підписатися