День народження Бандери в Києві відзначають смолоскипною ходою (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Автор: Марія Супрун
17:41 01.01.2022

Сьогодні, 1 січня 2022 року, в Києві проходить щорічний традиційний марш честі, гідності та свободи.

День народження Бандери в Києві відзначають смолоскипною ходою (ТРАНСЛЯЦІЯ)
оренда квартири Київ

Традиційна смолоскипна хода приурочена до дня народження українського політичного діяча Степана Бандери, який вважається символом українського опору.

Як повідомляє кореспондент “ВК”, учасники маршу зібрались цього року о 17:00 в парку Т. Шевченка біля пам’ятника Кобзареві.

Маршрут ходи: вул. Володимирська — бульвар Тараса Шевченка — вул. Хрещатик — Майдан Незалежності.

Долучитися можуть всі охочі.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів (Івано-Франківська область). Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Зарубіжні частини ОУН в 1946 -1959 роках. 30 червня 1941 ОУН (б) проголосила Акт відновлення Української Держави. А 5 липня Бандера потрапив в Кракові під домашній арешт через відмову відкликати цей документ.

Надалі був в’язнем тюрми в Берліні, звідти потрапив до концтабору «Заксенхаузен», де провів в одиночній камері чотири роки. У 1944 році Бандера був звільнений гітлерівцями і продовжив свою діяльність в ОУН. У 1954 році Бандера разом із сім’єю переїхав до Мюнхена, де проживав під паспортом на ім’я Штефан Попель. 15 жовтня 1959 року він був убитий радянським агентом КДБ Богданом Сташинським.

Великий Київ у Google News

підписатися