Сьогодні в Україні День молоді. Цікаві факти про офіційне свято юнаків та дівчат і не тільки

Автор: Галина Ворона
12:09 27.06.2021

День молоді – це офіційне свято усіх українських юнаків та дівчат, а також привід гарно провести час. В Україні це свято щороку відзначають в останню неділю червня, цьогоріч це 28-ме число.

Сьогодні в Україні День молоді. Цікаві факти про офіційне свято юнаків та дівчат і не тільки

Щорічно в останню неділю червня Україна відзначає День молоді відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року “Про День молоді”. Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України». Цьогоріч це свято припадає на 27 червня.

Молодість – стан душі

Молоддю прийнято вважати людей віком від 18 до 35 років, чисельність яких, згідно зі статистикою, в Україні становить понад 22% від загальної кількості жителів. Проте, згідно з офіційними нормами Всесвітньої організації здоров’я, в категорію молодих людей потрапляють особи до 44 років.

Але загалом, немає різниці, скільки вам років! Якщо ви молоді душею, то День молоді – і ваш день також.

Як виникло свято

День молоді в Україні відзначали ще в складі Радянського Союзу. Ще тоді, 7 лютого 1958 року, уряд встановив День радянської молоді і його відзначали в останню неділю червня.

Та коли Україна стала незалежною, то в 1994 році президент Леонід Кравчук підписав новий указ про святкування Дня молоді. Таким чином, в вже незалежній країні узаконили свято на підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України.

Як в Україні святкують День молоді

У День молоді в Україні прийнято заохочувати і нагороджувати успіхи найталановитішої молоді в різних професійних галузях – науковців, виробничників, військових, спортсменів, артистів, тощо. Тож щороку Кабмін вручає з цього приводу 60 премій.

Крім того, у це свято в багатьох українських містах влаштовують фестивалі, концерти, виступи, флешмоби, кінопокази, квести, конкурсні програми, спортивні змагання, розваги, майстер-класи, виставки, конференції тощо.

Цікаві цифри та факти

  • 63 роки – виповнюється Дню молоді в 2021 році;
  •  в Україні близько 11 млн молодих людей віком від 14 до 35 років;
  • у світі налічується 1,2 млрд молодих людей (16% населення) – за визначенням ООН, вікові рамки молоді – від 15 до 24 років;
  • підхід до визначення поняття “молодь”: в Україні (14–35 р.) , в ООН (15–24 р.), у Стратегії Європейського Союзу (13–30 р.), Британський департамент міжнародного розвитку (10–24 р.) , Світовий банк – (12–24 р.);
  • А UNICEF, WHO (ВООЗ) та UNFPA (Фонд народонаселення) працюють із трьома визначеннями: “підлітки” – 10–15 років, “молодь” – 15–24, а разом вони входять в групу “молодих людей” – 10–24 років;
  • в Європі лише кілька країн мають вік молоді вище 30 років: Україна, Румунія, Греція, Кіпр. В Італії періодично ведуться дискусії щодо збільшення віку молоді до 35 років. Пересічна європейська модель – 15–29 років;
  • низка успішних країн зменшують нижній вік молоді до нуля років: Австрія, Ісландія, Швейцарія, Люксембург і Ліхтенштейн;
  • у 2013-2014 році молодь приймала найактивнішу участь у Революції Гідності, як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію.

Читайте також: 27 червня – який сьогодні день: традиції, заборони, прикмети

Нагадаємо, цими вихідними у столиці відзначають свято опери, оперети та мюзиклу О-Fest (ПРОГРАМА), а також відбувається фестиваль розвитку мотоциклетної культури, мотоспорту, популяризації безпеки дорожнього руху, туристичної привабливості столиці і живої музики Moto Open Fest.

Великий Київ у Google News

підписатися