День метро: як будували станції Хрещатик, Університет, Вокзальну, Арсенальну у минулому столітті (ФОТО)

Автор: Оксана Тупальська
14:54 10.01

Головні станції сучасної червоної гілки метро будували у Києві у 1950-1960 роках. Історичні кадри зафіксували технологію будівництва та спогади про випробування станцій підземки. 10 січня офіційно вважається Всесвітнім днем метро. У цей день у 1863 році у Лондоні відкрили першу лінію метрополітену довжиною 6 км. Вона стала альтернативою кінному транспорту.

День метро: як будували станції Хрещатик, Університет, Вокзальну, Арсенальну у минулому столітті (ФОТО)

Станції метро Хрещатик та Університет будували у 1950-их роках Так виглядав майбутній перегін між станціями у самому серці столиці. Фото зібрав “Старий Київ”.  

Вигляд ескалаторів без світильників – це момент, зафіксований під час випробувань. А будівництво надворі – вхід до станції Хрещатик, яким нині користуютьс кияни. 

Робота роботою, а перекур то святе…

Перші пасажири метро Хрещатик 1960 рік. 

А так того ж 1960 року випробовували метро пасажири на Вокзальній.

А це вхід до найглибшої станції метро Арсенальної. Вестибюль між ескадаторами будували назовні, а потім спускали під землю. 

А це посходилися на відкритті станції метро Університет у 1960 році. 

Раніше “ВК” розповідав, що станцію «Хрещатик» було відкрито 6 листопада 1960 року за адресою – вул. Хрещатик, 19а. Над входом розташовувався ресторан «Метро» на 1600 відвідувачів та з великою кількістю залів. Черги в ресторан, де готували котлету по-київськи, шикувалися аж на вулицю. 

Великий Київ у Google News

підписатися