Про це свідчить декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2019 рік на сайті Нацагентства з питань запобігання корупції.
Крім доходу, Зеленський задекларував:
- житловий будинок в Іванковичах Київської області площею 353,5 кв. м
- житловий будинок в Італії площею 413 кв. м
- земельну ділянку в Іванковичах на 1200 кв. м
- 5 квартир у Києві
- 2 квартири у Великій Британії – вони здавались в оренду і принесли 3,2 млн грн доходу
- квартира в Ялті (разом із паркомісцем).
- права на 4 недобудовані готельні кімнати площею до 70 кв. м кожна у Грузії.
- 6 наручних годинників (2 записані на його дружину Олену)
- ювелірні прикраси (також належать дружині).
- 2 легкових автомобілі (Land Rover 2016 року й Mercedes-Benz 2014-го).
Читайте також: Зеленський проти Кличка: президент підтримає “свого” кандидата в мери Києва
Водночас пресслужба Офісу президента повідомляє, що з травня 2019 року Зеленський не займається підприємницькою діяльністю та отримує заробітну плату виключно в Держуправлінні справами. Її сума з травня по грудень 2019 року склала 208 тис. 787 грн.
У Офісі кажуть, що у Зеленського за цей період зменшилась зарплатня та доходи від підприємницької діяльності а у дружини – зросла.
У 2019 році родина глави держави отримала 5,1 млн грн погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і придбала ОВДП на 5,2 млн грн.
За даний період Володимир Зеленський продав:
- нерухомість на вулиці Великій Васильківській, що належала його дружині, на 4 млн 423 тис. грн ;
- корпоративні прав усіх 12 українських підприємств родині Сергія Шефіра на 246 тис. 144 грн.
В Офісі зазначають, що президент позбувся акцій компанії Green Family LTD, а також усіх чотирьох торгових марок, які були зареєстровані у РФ, і корпоративних прав у іноземних компаніях Vilhar Holdings Limited та Aldorante Limited.
Водночас він залишається власником великої кількості торгових марок. Так, у 2019 році були зареєстровані дві торгові марки «Слуга народу» на його ім’я.
Компанія PricewaterhouseCoopers провела у 2019 році оцінку декількох торгових марок, зокрема:
- «Вечірній квартал» – 45 млн 810 тис. грн
- «Розсміши коміка» – 14 млн 650 тис. грн
На підставі зробленої оцінки Зеленський отримав роялті від використання торгових марок у сумі 5 млн 48 тис. грн, тому його доходи у порівнянні з попереднім роком зросли, пояснили в Офісі.
У 2019 році дружина президента Олена Зеленська отримала позику від Сергія Шефіра у розмірі 5 млн грн і повернула її до кінця звітного року.
Володимир Зеленський витратив у 2019 році 11 млн 500 тис. грн як внесок до виборчого фонду кандидата в президенти України, а на оплату консультативних послуг компанії PricewaterhouseCoopers – 567 тис. 875 грн.
Поїздку до Султанату Оман оплачувала дружина президента Олена Зеленська – згідно із законодавством, видатки та правочини членів родини не декларуються.
Читайте також: Де виконані обіцянки? На Майдані протестують через політику Зеленського щодо війни на Донбасі
Нагадаємо, до річниці президенства 20 травня Володимир Зеленський дав пресконференцію (25 тез з неї коротко – тут), на яку, щоправда, попали не всі. Один із журналістів, якого не допустили на захід, влаштував перформанс.