Наприклад, громадян цікавить наявність дублікатів ключів від підвальних приміщень, де можна тимчасово перечекати небезпеку, пише Сьогодні.
“У підвалі нашого будинку є укриття, але ключі від нього зберігаються у жінки-двірника, яка живе досить далеко. І якщо трапиться біда, то ця жінка навряд чи прибіжить нам відчиняти двері підвалу. Жінка категорично відмовляється дати нам ключ, щоб зробити дублікат“, — розповідає киянка Вероніка.
Як пояснили щодо такої ситуації в Департаменті муніципальної безпеки КМДА, ключі від дверей укриття знаходяться у відповідальної особи, чий контактний номер вказаний на маркуванні самого укриття, зазвичай його наносять на двері кожного об’єкта. Крім того, мешканцям навіть потрібно мати дублікат від дверей укриттів.
“Представники керуючої компанії повинні зробити дублікат ключа від дверей укриття. Для цього до них необхідно звернутися. У кожному під’їзді є відповідальна особа, яка завжди на місці. І таким людям можна роздати дублікати ключів, щоб у разі потреби швидко відчинити двері укриття“, — пояснили в КМДА.
Зазначається також, що відчинятимуть двері укриття за окремим дзвінком оперативного чергового Департаменту муніципальної безпеки КМДА у разі виникнення надзвичайної ситуації, після сигналу сирени “Увага всім!”.
Нагадаємо, в Києві проведено перевірку укриттів для населення в кожному з районів, складено списки з адресним переліком та розміщено їх на сайтах райдержадміністрацій. Спираючись на ці дані, оновлено і доповнено інтерактивну карту.
Також в Києві створено комісії з питань евакуації населення.
Як повідомлялося, в Києві розробили новітню систему оповіщення населення – на неї виділять 11 млн грн. Що робити, коли лунають сирени – читайте за посиланням.