Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

13:07 29.07.2020

Виноградар розбудовують житловими комплексами та сервісною інфраструктурою. Репортерка “Великого Києва” Вероніка Пікуль зробила ревізію одного з найкрупніших мікрорайонів масиву – ЖК “Варшавський”. Там своя оаза, хоч і не в центральній частині міста. То чи комфортно киянам жити на Виноградарі?

Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Виноградар наче заново народився після того, як міська влада оголосила про наміри побудувати тут станцію метро “Мостицька”.

Подивіться відео нижче – репортерка “Великого Києва” Вероніка Пікуль інспектувала мікрорайон “Варшавський”. 

Житло, авжеж, різниться за своєю суттю.

З одного боку, є очевидна ставка на дешевизну: тому ростуть “високі” квартали на кшталт мікрорайону Позняки-Осокорки-Харківська.

З іншого – прикметною особливістю нового Виноградаря стає ставка на житло умовно середнього класу, людей середнього (найбільш активного) віку. Подібний етап розвитку був у багатьох районів Києва. Приміром, в 1990-х відносно молодим з точки зору віку мешканців вважалася Троєщина, в “нульових” – лівий берег, після Південного мосту (ті самі Позняки-Осокорки), відносно недавно цей шлях почала проходити частина Києва від Голосієва – до Виставкового центру. Схоже, на черзі Виноградар.

Наш прогноз: в найближчі 5 років Виноградар стане новою бажаною ціллю для багатьох київських родин. Він не є перенаселеним, як це вже сталося з лівим берегом. А транспортна розв’язка дозволяє комфортно упорядкувати побут, що важко зробити, живучи, приміром, за кільцевою дорогою. І, по-третє, тут враховані помилки в забудові вже названих нами столичних районів. 

Він лишає людям простір. І це ключове.

Зупинімося на основному:

  • Внутрішні двори є закритими, там не паркуються авто.
  • Чисті майданчики та територія.
  • Розвинена сервісна інфраструктура. Є чимало кав’ярень (від “дитячих”, де можна довірити наймолодших на няньку – до “хіпстерських”), продуктових та молочних магазинчиків. “Нова пошта”. Магазини квітів, меблів, аптеки тощо.
  • Поруч з мікрорайоном розташувався ТРЦ “Ретровіль”. Там є великий супермаркет “Новус” і безплатна парковка на 3 тисячі місць.
  • Сусідське співторавиство. Люди навчилися спільно влаштовувати свій побут. Наприклад, улітку 2020 спільно налагоджують систему поливу.
  • Величезна пішохідна зона.
  • Особливість собаководства: у внутрішніх дворах тварин не вигулють, а на пішохідній зоні, авжеж, слідкують за чистотою.

Теж так хочете?

Ми у “Великому Києві” розуміємо, що місто насичене подібними позитивними прикладами та хочемо про них розповісти також. Пишіть нам про свій район – зніматимемо наступну серію. Лишаємо пошту для зворотного зв’язку: [email protected].

Подібні інспекції – наша фішка. Недавно ми презентували найкращий піший пішохідний маршрут центром.

Великий Київ у Google News

підписатися