Цикл “Маленьких історій великого Києва” та створення стратегії відновлення культурної спадщини – у столиці відбувся форум відбудови після війни

Автор: Оксана Тупальська
13:45 07.12.2023

В Києві пройшов міжнародний форум, на якому було започатковане створення концепції стратегії збереження пам’яток, історико-культурних об’єктів і територій. Вирішено, що першочергово буде обговорено відновлення пам’яток національного значення.

Цикл “Маленьких історій великого Києва” та створення стратегії відновлення культурної спадщини – у столиці відбувся форум відбудови після війни

Учасники Міжнародного форуму “Реставрація та відновлення культурної спадщини України після великої війни” розробляли концепцію Стратегії відновлення культурної спадщини, що поєднує позиції держави й професійної громадськості у сфері охорони культурної спадщини.

Стратегія відобразить бачення всіх учасників процесу та відповість на ряд принципових запитань:

  • “За якими критеріями будуть обрані обʼєкти для відновлення?”,
  • “В якій формі будуть відновлюватись памʼятки?”,
  • “Які структури будуть займатись безпосередньо відновленням?” та інші.

Крім того, Стратегія стане базою, основою та обґрунтуванням для подання грантових запитів для отримання донорських коштів, джерелами яких в майбутньому можуть стати як репараційні та приватні кошти, так і пожертви спонсорів і меценатів, а також допомога, надана Україні в рамках міжнародної підтримки.

“Особисто вірю, що головне завдання всіх українців підтримувати ЗСУ у цьому драматичному періоді для нашої країни. Проте є такі речі, без яких справжньої перемоги не буде. Вважаю, що саме у цей складний час маємо переосмислити те, хто ми є, яку країну будуємо і за що боремося. Розуміння нашого коріння, нашої культурно-історичної спадщини і є фундаментом нової України”, – сказав під час події співзасновник аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Ігор Ліскі.

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України, яке продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної спадщини в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії, за період з 24 лютого 2022 року по 25 вересня 2023 року зруйновано або пошкоджено 863 пам’ятки, 119 із них — національного значення, 674 — місцевого.

Під час форуму презентували проєкт «Маленькі історії великого Києва», як нематеріальний метод захисту культурної спадщини. Цикл радіопрограм та подкастів знайомить містян та бізнес-спільноту з драматичними історіями з життя успішних бізнесменів, митців та архітекторів 19 століття і як вони створювали Київ таким, яким ми його знаємо сьогодні. 

«Наш проєкт про рідний Київ покликаний формувати усвідомлену любов містян та бізнесменів до міста. Це наш шлях до  виваженого інвестування в збереження історико-культурного надбання Києва, Ми переконані, що любов – є головним драйвером у цій справі. Поряд із нашими бізнес-проєктами з ревіталізації старих будівель, ми розвиваємо і цей проєкт. Наша мета  – закохувати слухачів в Київ і таким чином поглиблювати  бажання берегти та примножувати наше надбання для наступних поколінь», – розповідає  Оксана Гуляєва, керуюча партнерка DOVGIY FAMILY OFFICE, яка є автором циклу історій.

Нагадаємо,  організатори запланованого у Києві першого будівельного конгресу передбачали, що той стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думок між владою, девелоперами, архітекторами, будівельниками та громадським сектором.

Великий Київ у Google News

підписатися