А де японські дерева найкрасивіші: у Києві чи Парижі – у матеріалі “ВК”. Для порівняння ми підготували й ексклюзивні фото з Парижу.
Париж, Сади Трокадеро (Jardins du Trocadero) та Марсове поле (Champ de Mars) біля Ейфелевої вежі.
Це обов’язкове місце для відвідувань фотографів, світових зірок, усіх закоханих та всіх, хто мріє навідатися до французької столиці.
У столиці України найулюбленіше місце киян, де можна навесні милуватися тендітними деревами – Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка.
За кілька десятків метрів від центрального входу знаходиться тематична група експозицій “Азія”. Ділянка “Корейський сад” відображає куточок секретного саду “Півон”, що знаходиться в імператорському палаці в Сеулі та занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Адреса – Тімірязєвська, 1. Календар цвітіння – за посиланням.
Париж: сад-музей Альберта Кана (Albert Kahn Musee et Jardins) та сад рослин (Jardin des plantes)
У столиці найсмачніших круасанів є недоторканий сад-музей Кана. Там можна неспішно прогулятися. Вхід – 4 євро, а у вихідні обов’язковий попередній запис. Сад заворожує своєю чарівністю, а ніжні сакури гарно доповнюють атмосферу.
Також у пошуку релаксу парижани не упускають сад рослин у Національному музеї історії природи (Muséum national d’histoire naturelle). Японські вишневі дерева там невеликі за розміром, але квітучі й справді чудові.
Відповідь Києва: чарівний сквер Гейдара Алієва, де без зайвої метушні можна насолодитися цвітінням сакур. Сквер невеликий та затишний. На території є унікальний фонтан-килим, лавки, де можна відпочити, а також скористатися безплатним Wi-Fi. Адреса – Глибочицька, 24.
Також у столиці найсміливіших воїнів є парк “Перемога”, який кожен рік потопає у рожевих “хмарках” сакур. А японський місток бавить відвідувачів зробити красиві світлини на згадку.
Київ може похизуватися і чарівною алеєю сакур перед входом до інституту біології і медицини університету імені Тараса Шевченка. Інститут знаходиться поруч з Виставковим центром навпроти ВДНГ. Адреса – проспект Академіка Глушкова, 2.
Париж – парк Мартіна Лютера Кінга у Кліші-Батіньоль (Clichy-Batignolles – Martin-Luther-King)
Цей парк є одним з найпопулярніших місць французької столиці, де можна побачити квітучі японські вишні. Як кажуть у Парижі, цей парк бачив багато розбитих сердець і також багато окрилених коханням пар.
Столиця найсмачнішого камамберу славиться і зеленим, ландшафтним парком Нельсона Мандели (Jardin Nelson Mandela). У парку є сакури з пастельним або рожевим кольором квітів. Парижани люблять там гуляти з дітьми, призначати побачення та зустрічатися із друзями перед шопінгом.
А у Києві є сквер Марії Заньковецької з сакурами неймовірної краси. У сквері особливо приємно гуляти у вечері, коли там працюють фонтани.
Адреса: Велика Васильківська, 121, між метро “Палац Україна” і “Либідська”.
Кияни з радістю відвідують Володимирську гірку, сквер на Контрактовій площі та сквер біля кінотеатру “Жовтень” на Подолі, парк “Партизанської слави” та Золотоворітський, де також квітнуть чарівні японські дерева.
Париж, площа Габріеля П’єрне та Паризький собор Нотр-Дам де Парі (Notre-Dame de Paris)
Площа стає особливою весною під час цвітіння рожевих японських дерев. Вона дещо прихована від сторонніх очей, як кажуть, оазис спокою серед паризького шуму і суєти з красивим фонтаном у центрі. А любителі усамітнитися можуть насолодитися книгою у тіні вишневих дерев.
Чудові сакури у французькій столиці є і біля південного крила Паризького собору Нотр-Дам де Парі.
Париж, парк Домэн-де-Ссо (Domaine de Sceaux)
Райський сад для любителів японської вишні – це гігантський парк де Ссо – 181 гектар різноманітних зелених насаджень. Також є рожеві й білі сакури. Часто сюди приходять молоді художники та намагаються передати неповторну красу сакур на полотно.
У Києві є й свої райські сади із японськими деревами. У Києво-Печерському заповіднику кожну весну квітнуть унікальні сакури, красу яких можуть побачити усі охочі.
Як бачимо, столиця найсміливіших воїнів не поступається красою та кількістю японських вишневих дерев столиці найсмачнішого камамберу.
Однак, найчарівніші сакури все ж таки у Японії, де з давна шанують це чарівне дерево з унікальними квітами.
У нас сакура асоціюється із вічною молодістю та красою, а для японців сакура є символом швидкоплинності та крихкості життя. Людина проживає своє життя так само як падає пелюстка сакури – красиво та швидко.
У статті для ілюстрацій локацій сакур у Києві використані фотографії колег з Secret Land та “Хмарочос”.
А чому милування сакурою японці називають “О-Ханамі” та про 24 найкращі локації чарівних сакур у Києві можна дізнатися за посиланням.