Цифра вражає: скільки українців “забули” про друге щеплення від коронавірусу

Автор: Галина Ворона
14:27 19.11

Кожна вакцина від коронавірусу розрахована на певний проміжок часу між уколами, та українці масово ігнорують друге щеплення.

Цифра вражає: скільки українців “забули” про друге щеплення від коронавірусу

Як розповів на брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, понад 600 тисяч українців не прийшли у пункти вакцинації, щоб отримати другу дозу щеплення від COVID-19. 

Він закликав не зволікати та щепитися вдруге, а сімейних лікарів попросив нагадувати пацієнтам про необхідність вакцинуватися.

Зауважимо, другою дозою рекомендовано щеплюватись:

  • Pfizer – на 21-28-й день після першого уколу;
  • Moderna – на 28-й день;
  • CoronaVac – на 14-28-й день;
  • AstraZeneca через 4-12 тижнів.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що кожен, хто зробить два щеплення, отримає від держави тисячу гривень через додаток “Дія”. Виплати почнуться з 19 грудня – Дня святого Миколая. За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни. Видача цих коштів готівкою не передбачена.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в поточному році на програму підтримки вакцинації буде виділено три мільярди гривень, ще стільки ж – на початку наступного року, а надалі планують “розширювати фінансування”.

Великий Київ у Google News

підписатися