Цифра дня. Скільки грошей для онкохворих дітей зібрали учасники акції “Монетки – дітям”

Автор: Галина Ворона
17:00 19.10

Учасники благодійної акції “Монетки дітям”, ініційованої Національним банком України та фондом “Таблеточки”, зібрали 3 млн грн. Ця сума вже незабаром перетвориться в реальну допомогу онкохворим дітям.

Цифра дня. Скільки грошей для онкохворих дітей зібрали учасники акції “Монетки – дітям”

Про це повідомляється на Facebook-сторінці НБУ.

У Нацбанку уточнили, що учасники акції зібрали монети на загальну суму близько 2,7 млн грн. Додатково колектив НБУ в межах акції зібрав 104 тис. грн, ще по 100 тис. грн переказали фармацевтична компанія АТ “Фармак” та глобальна IT-компанія Amazing Apps.

Частина коштів надійде до НДСЛ “Охматдит” на забезпечення відділення нейрохірургії витратними матеріалами на пів року. Вони потрібні для роботи інтраопераційного нейромонітора, який стежить за рухами хірурга під час складних операцій на головному й спинному мозку. Завдяки цьому обладнанню хірург під час операції не зачепить важливі нервові центри, які відповідають за здатність дихати, рухатися, говорити.

Решта коштів піде на придбання ультразвукового скальпеля для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого центру у Львові. Цим скальпелем щороку проводитимуть операції найскладнішого рівня 50 дітям з онкозахворюваннями і ще близько сотні операцій дітям з іншими хворобами. Цей скальпель зменшить втрати крові й тривалість операції.

Нагадаємо, що за умовами акції з 1 вересня до 15 жовтня на всій території України можна було здати монети номіналом 25 копійок, які рік тому вийшли із вжитку, на допомогу онкохворим дітям. Монети приймали банки-партнери та перераховували їх фонду “Таблеточки”.

Великий Київ у Google News

підписатися