Ціни на продукти в маркетах плавно повзуть вгору: що вигідно купувати та їсти у листопаді та грудні

Автор: Оксана Тупальська
16:41 20.11.2023

Зростання цін на частину продуктів у супермаркетах налякало покупців – адже, щоб зварити того ж борщу, треба більше заплатити за м’ясо та олію, а щоб помастити вареники, доведеться купувати масло за новими цінами. Що по чому в магазинах. та які продукти купувати та вживати все ще вигідно, проаналізував кореспондент “Великого Києва”.

Ціни на продукти в маркетах плавно повзуть вгору: що вигідно купувати та їсти у листопаді та грудні
Світлодіодне освітлення

На 5-10 грн подорожчало сало та свинина. За домашнє сало в середньому просять 259 грн, за солоне – 264 грн за кг. М’ясо обійдеться від  180 до 220 грн за кг.

З кожним днем зростають ціни на яйця. Якщо ще в жовтні десяток можна було купити за 45 грн, тепер магазини пропонують такі ж з 60-75 грн. Прогнозують, що до Різдва ціни на продукт зростатимуть. Курей дорого взимку гріти, а товар довозити через здорожчання бензину, пояснив причину космічних цін заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про різке зростання гуртових цін на 7,5% на соняшникову олію повідомив  трейдер олійних культур Костянтин Бугера. Подорожчання спостерігають і на внутрішньому ринку. З прогнозованим підвищенням доходів від продажів у січні-лютому 2024 року привітало виробників олії ТОВ «Укролія». Це означає, що споживачам навпаки – доведеться заплатити більше.

Соняшникова олія “Олейна”, за даними порталу “Мінфін”, зараз у середньому коштує 59,97 грн за 850 мл. У жовтні продавалась по 54,77 грн. А олія “Щедрий Дар” місяць тому коштувала 59 грн 3 коп та тепер стала 55 грн 45 грн за 850 мл.

Подорожчало на 3% вершкове масло. Якщо у вересні в середньому воно коштувало 68 грн за 200 г, то тепер ціна складає в середньому 70 грн. Також нагадують, що у жовтні 2022 року пачка масла коштувала в середньому 63 грн., тобто на 11% дешевше.

Про гуртові ціни на рівні 2021 року повідомляють молочарі. Кажуть, що молоко в них в середньому купують по 13 грн за кг, як і до повномасштабного вторгнення, подешевшали нетелі та бички з 74 грн до 33-60 грн за кг та з 85-90 грн до 60-65 грн відповідно.

«Молочна галузь — у глибокій кризі», — поскаржився Олександр Назарко, директор департаменту управління МТФ у консультаційному центрі «Асоціація виробників молока». Та додав: «Подорожчали пально-мастильні матеріали, кормові компоненти, штучне осіменіння, ветеринарні препарати, електроенергія, ресурси для вирощування кормів, заробітні плати».

Тим часом, економіст Олексій Кущ спрогнозував зростання цін на молоко та м’ясо в грудні на 20% – через фактор сезонності.

За даними аналітиків видання Мінфін на 25 копійок подорожчала сіль – якщо в жовтні вона коштувала 33 грн 3 коп, тепер – 33 грн 27 коп. за кг. Найдорожче продають її у магазинах  Megamarket – по 37 грн 60 коп.

Подешевшав в листопаді цукор. У супермаркетах Varus його можна придбати по 29 грн 90 коп за кг, в мережах з зіпсованою репутацією через участь у російських ринках Auchan та Metro за кіло просять 32 грн 60 коп.

Дещо вигідніше, ніж у жовтні можна придбати 1 кг якісного пшеничного борошна. У жовтні середня ціна складала 22 грн 65 коп за кг, тепер же середня ціна 22 грн 58 коп., а в деяких маркетах можна знайти дешевше, як за 20 грн.  На кілька копійок подешевшали і макарони.

Дешевше на 20% аніж в 2022 році можна купити столовий буряк. Минулого тижня гуртові компанії та роздрібні мережі знизили обсяги закупівель столового буряка, посилаючись на низькі темпи збуту.

Дешевше продають гречку. В жовтні каша коштувала в середньому 32 грн 12 коп за кг, тепер – 29 грн 65 коп.

Пішли вниз ціна на рибні консерви. Наприклад, банка сардин в середньому в жовтні обходилась 62 грн 65 коп., тепер можна придбати за 60 грн 34 коп.

Нагадаємо, в очікуваннях на Різдво в різних куточках столиці відбулися продуктові ярмарки.

Великий Київ у Google News

підписатися