Ціни на паї на Київщині одні з найвищих в країні

Автор: Оксана Тупальська
11:39 22.09.2023

Вартість 1 га землі в Київській області поступається лише угіддям на Львівщині. По чому продають землю в регіоні повідомляє Опендатабот.

Ціни на паї на Київщині одні з найвищих в країні
оренда квартири Київ

 1 га землі на Київщині продають в середньому по 119 тис грн. – це трохи більше як $3 тис. У Львівській області паї продають по 132 тис грн ($3,5 тис).

Дещо дешевше, ніж на Київщині, паї у Івано-Франківській області – в середньому по 98 тис грн ($2,5 тис).

В решті регіонів вартість 1 га паю вкрай низька та коштує часто більше ніж середня місячна зарплата в столиці – від $500 до $1 тис

«Більше ніж половина від загального обсягу була продана протягом перших 8 місяців, до початку повномасштабного вторгнення — 203 тисячі га. Певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння кількості як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь», – повідомляє Опендатабот.

Зазначається, що низька активність покупців паїв ймовірно пов’язана з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі — зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть й юридичні особи.

Нагадаємо, в липні 2022 року повідомляли, що земля на Київщині, яка у довоєнні часи посідала друге місце за вартістю в країні, подешевшала майже на 65% через рашистську навалу. Ціна на пристоличні землі впала більше ніж на 95 тисяч гривень за гектар.

Великий Київ у Google News

підписатися