Цінну ікону хотіли переслати до США під виглядом кухонної дошки (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
12:34 05.07

Київськими митниками викрито незаконну спробу вивезення – з приховуванням від митного контролю, ікони «Смоленська Богородиця (Одигитрія)», яка має історичну та культурну цінність національного рівня значення.

Цінну ікону хотіли переслати до США під виглядом кухонної дошки (ФОТО)

Як розповіли у пресслужбі київської митниці, згідно декларації, в міжнародному поштовому відправленні до американського штату Флорида прямувала вживана кухонна дошка.

Однак під час митного контролю міжнародної посилки замість кухонного засобу митники виявили дерев’яну ікону з ознаками старовини із зображенням Богородиці з немовлям. Для митного оформлення посилки свідоцтва на право вивезення цієї цінності митникам надано не було.

Як визначили експерти Національного музею історії України, виявлена святиня – ікона «Смоленська Богородиця (Одигитрія)». Написана іконописцем лівобережної України, вірогідно чернігівського осередку, в ХІХ столітті, і не дивлячись на пошкодження поверхні вогнем, має історичну та культурну цінність. Рекомендована для музеїв історичного профілю та включення її до Музейного фонду України.

За даним фактом Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Ікону вилучено.

Нагадаємо, раніше у “Борисполі” піймали пасажира з діамантами на 2 млн гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися