Цілодобовий зв’язок з медиками: в столиці запрацює новий сервіс для людей із порушеннями слуху

Автор: Марія Супрун
10:53 16.07

В Києві запроваджують систему безбар’єрного доступу до медичної допомоги для осіб із порушеннями слуху через систему відеозвʼязку з перекладачем жестової мови.

Цілодобовий зв’язок з медиками: в столиці запрацює новий сервіс для людей із порушеннями слуху

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами наразі відпрацьовано два напрями спрощення комунікації між медичною системою столиці та киянами з порушеннями слуху.

По-перше, на сайті Департаменту охорони здоров’я в тестовому режимі запрацювала кнопка зв’язку з перекладачем жестової мови. З її допомогою кияни можуть звертатися з будь-якими питаннями щодо надання медичної допомоги. Звернення, відповідно до змісту, передаватимуться на заклад охорони здоров’я або у відповідний відділ Департаменту і відпрацьовуватимуться якомога швидше. Результати розгляду повідомляють заявнику через перекладача жестової мови.

 «Усі керівники медустанов зорієнтовані на надання відповіді впродовж робочої доби. Якщо розгляд питання потребуватиме більше часу – про це окремо повідомлять пацієнта знову ж таки через перекладача. Якщо ж звернення термінове, наприклад – виклик швидкої, його відпрацюють миттєво», – запевнила Гінзбург.

Другий напрям – забезпечення в усіх медичних закладах Києва механізму взаємодії медичних працівників із перекладачем жестової мови для спілкування з пацієнтами з порушеннями слуху. Такий зв’язок також здійснюватиметься через «Сервіс УТОГ». Уже незабаром у всіх медзакладах столиці розмістять інформаційні плакати із QR-кодом. Людина з порушенням слуху або медичний працівник, відсканувавши його смартфоном або планшетом, через Viber або WhatsApp зможе зв’язатися з перекладачем жестової мови. Ця опція повноцінно запрацює вже до кінця липня.

Важливо, що обидва сервіси працюватимуть цілодобово.

Гінзбург попередила, що на першому етапі впровадження сервісу можливі певні збої в роботі системи. Вона закликала ставитись до цього з розумінням та обов’язково повідомляти про такі випадки.

Нагадаємо, в Києві відкрили Інноваційний центр хірургії серця та судин (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...