Ці герої вразили весь світ: День пам’яті захисників Донецького аеропорту

Автор: Марія Супрун
09:45 16.01

16 січня в Україні – День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Ці герої вразили весь світ: День пам’яті захисників Донецького аеропорту

Про це нагадав Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Сьогодні згадують подвиг українських захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту 242 дні. Ці герої вразили весь світ. За безстрашність та незламність духу їх назвали «кіборгами».

Не витримував бетон, плавився метал, але наші українські воїни вистояли. Ми дякуємо всім українським військовослужбовцям, добровольцям, медикам і волонтерам за їхню відвагу. Пам’ятайте героїв, згадайте їх у молитві та запаліть свічку пам’яті. Шануйте живих. Слава Героям у віках!“, – зазначив Стефанчук.

Також цей особливий день згадав депутат фракції “ЄС” Олексій Гончаренко.

Це день для українців, які своєю військовою наснагою зупинили найстрашніший ворожий наступ у нашій історії. Росія не розраховувала на такий опір – нав’язавши нам війну, вона планувала пронестись вогняною пожежею по всій країні. Втім, наші воїни дали жорсткий бій цій пошесті. Важко недооцінити важливість цього моменту. Коли захисники ДАП переживали перші обстріли, у Кремлі вже думали на яку дату краще брати штурмом Київ. Згодом виявилось, що Україна росіянам не по зубах. І ми знаємо, завдяки кому. І так буде завжди“, – написав депутат в телеграм.

Нагадаємо, українські воїни героїчно захищали Донецький аеропорт 242 дні – з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. За цей час 200 бійців загинули, ще півтисячі отримали поранення. Аеропорт обстрілювали з артилерії, «Градів», мінометів і танків, працювали снайпери.

Кіборгами нескорених українців назвали самі терористи. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Більш детально про події тих днів читайте у нашому матеріалі Битва за Донецький аеропорт.

Великий Київ у Google News

підписатися