Церкву Спаса на Берестові незабаром відкриють для відвідувачів?

Автор: Оксана Щербак
20:36 19.08.2021

Сьогодні, 19 серпня, Церква Спаса на Берестові відзначає храмове свято – день, коли було освячено храм.

Церкву Спаса на Берестові незабаром відкриють для відвідувачів?

Ця стародавня церква поблизу Києво-Печерської лаври є пам’яткою архітектури XI—XII ст. Хоча вона розташована за межею фортечних мурів Києво-Печерської лаври, проте вважається частиною історико-архітектурного ансамблю лаври, і разом із нею у 1990 році була включена до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Тривалий час храм є закритим для відвідувачів У 2017 році у храмі Спаса на Берестові розпочались реставраційні роботи. Проєкт передбачав реставрацію храму всередині й території навколо нього, а також проведення комплексу консерваційних та реставраційних робіт.

Під час реставраційних робіт були збережені всі автентичні фрагменти пам’ятки. Особливу цінність, як наголосив директор Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина, складають фрески, якими багата церква. Меценатом проєкту є В’ячеслав Москалевський, який виділив на цей проєкт 50 млн грн. Реставраційні роботи тривали 2 роки і були успісшно закінчені 2019 року.

Хоча Церква Спаса на Берестові розташована в ореолі Києво-Печерської лаври, цілком справедливо на проведення богослужінь у цьому храмі претендує Православна Церква України.
Два роки тому церкву навіть обіцяли віддати митрополиту Макарію (останній предстоятель УАПЦ (з 2015-2018), архієрей Православної церкви України, митрополит Львівський – ред.), але із незрозумілих причин розгляд цього питання було відкладено.

Зараз експерти не виключають, що під час візиту глави Вселенського патріархату до Києва, влада знову повернеться до цієї теми.

“Зверху” прекрасно розуміють, що Спас на Берестові входить до комплексу споруд Києво-Печерської Лаври, проте підключення найкращих юристів та релігійних експертів, за словами певних зацікавлених осіб, може гарантувати успіх. Подивимося. Це питання дуже резонансне і підходити до цього треба максимально обережно. Всі ми пам’ятаємо, хто користується Лаврою і добре розуміємо, що може відбутися, якщо проти них використають “бліцкриг”, – пише спеціалізований Telegram-канал Churcher, де публікуються останні новини із церковного життя України.

Також експерти висловлюють сподівання, що під час нинішнього візиту Варфоломія до Києва, який він здійснить вперше за 13 років, розглядатимуться серйозні наміри на кшталт визнання ПЦУ новою Помісною Церквою.

Нагадаємо, Вселенський патріарх прибуде в Україну напередодні Дня Незалежності та разом з митрополитом Київським і всієї України Єпіфанієм очолять літургію у Святій Софії 22 серпня.

До слова, саме Вселенський патріарх Варфоломій у 2019 році вручив Томос про надання автокефалії Православної церкви України, яким відновив незалежність української церкви.

Великий Київ у Google News

підписатися