У відповідь на запит «ВК» отримав лист від в.о. генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадима Кириленко.
Раніше про тариф на вхід до Андріївської церкви говорив Єгор Чечеринда, журналіст. Він перебував у центрі столиці та хотів не на довго зайти до храму. Проте його не впустили – попросили заплатити 100 грн за вхід – до музею:
«Навіть Христос виганяв торгівців з місць для молитви…», – зазначив Єгор.
Будівля православної церкви, збудованої на честь Святого Андрія, є пам’яткою архітектури XVIII століття, збудованою за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Вона входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». Будівля храму надається у безкоштовне користування Вселенському патріархату, також в церкві облаштована Ставропігія Константинопольського патріархату.
У неділю та свята віряни можуть вільно заходити на божественну літургію, також відкрито вхід у визначені години відправ посеред тижня. Проте вільно зайти у будь-яку годину дня аби побути в храмі, киянам та гостям міста не можна.
«За період січень-липень 2023 року зазначений показник надходжень в середньому на місяць склав 288, 4 тис грн», – повідомив Вадим Кириленко.
На запитання про те, на що йдуть вказані гроші відповів, що вони не є власними надходженнями музею, але надходженнями Національного заповідника «Софія Київська».
Зокрема, відповідно до офіційної відповіді, гроші витрачають на:
- Покриття витрат, пов’язаних з наданням послуг
- Організацію господарської діяльності бюджетних установ (якою є музей)
- Утримання, облаштування, ремонт та придбання майна
- Покриття комунальних послуг
З цієї цифри, наданої Вадимом Кириленко – 288, 4 тис грн на місяць випливає, що на день музей «Андріївська церква» в середньому відвідують 96 осіб, які сплачують по 100 грн за вхід до храму. Відтак, кияни мали б помічати біля будівлі у будні неабияку активність.
Раніше “ВК” запитував експертів, чому за візит до храму беруть гроші та видають квитанцію, як в магазині. А також, що заважає зробити вхід до церкви вільним.