Центр протезування та реабілітації у КПІ працюватиме над новим продуктом для сфери біотехнологій

Автор: Любава Лисичкіна
18:14 15.11.2023

Партнери з Америки пообіцяли поділитися досвідом застосування цифрових технологій та новітніх біологічно сумісних матеріалів для створення протезів.

Центр протезування та реабілітації у КПІ працюватиме над новим продуктом для сфери біотехнологій

Як повідомляється, це дне з амбітних завдань, які поставили для себе політехніки.

У Київській політехніці відбулася зустріч з представниками американської мережі охорони здоров’я Northwell Health, що є найбільшим постачальником медичних послуг у штаті Нью-Йорк.

Особливу увагу було приділено Центру протезування та реабілітації, який створюють у нашому університеті. Проректор з наукової роботи КПІ Віталій Пасічник презентував концепцію цього проєкту, який реалізується у співпраці кількох партнерів – Київської політехніки, інноваційного холдингу «Sikorsky Сhallenge», благодійного фонду «Коло», центру «Без обмежень», центру «U+» тощо. 

Місія проєкту – поліпшити якість життя людей, які постраждали внаслідок війни та інших подій, які призвели до ампутацій.

Політехніки окреслили п’ять головних завдань Центру:

  •  розширення спектру сучасних технологій протезування, щоб відповідати потребам більшої кількості людей, 
  • створення нового українського продукту для сфери біотехнологій, який буде конкурентоздатним на світовому ринку, 
  • фізична та психологічна реабілітація осіб, які постраждали внаслідок війни, 
  • розроблення та впровадження найкращих практик і стандартів роботи у підготовку фахівців з протезування й реабілітації,
  • створення та розвиток системи отримання нової професії та навичок для людей з обмеженими можливостями. 

Northwell Health пообіцяли поділитися досвідом застосування цифрових технологій та новітніх біологічно сумісних матеріалів для створення протезів і залучити дослідницькі команди з університетів-партнерів.

Після презентації відбулось обговорення можливих напрямів співпраці. Так, Тодд Голдштейн, який у Northwell Health відповідає за напрям 3D-друку та інновацій, пообіцяв, зокрема, поділитись досвідом використання цифрових технологій та створення нових, біологічно-сумісних матеріалів при створенні протезів. Крім того, для співпраці з українським центром протезування і реабілітації він запропонував залучити дослідницькі команди з університетів-партнерів Northwell Health. 

До слова, “ВК” писав про те, що у  КПІ працюватиме центр протезування і реабілітації.

Великий Київ у Google News

підписатися