Цей день в історії: 30 років з часу правонаступництва України від УНР

Автор: Любава Лисичкіна
23:21 22.08.2022

Передача повноважень від Уряду УНР в екзилі зміцнила легітимність України в очах країн Заходу, посприяла символічному примиренню усіх поколінь борців за незалежність та об’єднала українців світу у підтримці України.

Цей день в історії: 30 років з часу правонаступництва України від УНР Фото: Tymish Martynenko-Kushliansky
Світлодіодне освітлення
Про дату згадав і написав на сторінці у соцмережі Tymish Martynenko-Kushliansky.
 
“Навряд ви сьогодні почуєте про це від політиків чи провідників держави (бо така вже у нас політика національної пам’яті), але цього дня рівно 30 років тому останній Президент Української Народної Республіки в екзилі (1989-1992) Микола Плав’юк урочисто склав свої та Уряду УНР в екзилі повноваження і проголосив Україну правонаступницею УНР”, – зазначив автор.
Склавши свої повноваження, уряд УНР в екзилі виконав підписану головою Директорії Симоном Петлюрою постанову парламенту від 1919 року, де йшлося про припинення діяльності Уряду УНР в разі проголошення незалежності української держави.
 
Зазначається, що разом з клейнодами УНР, Президент Микола Плав’юк передав першому демократично обраному Президенту України Леоніду Кравчуку і грамоту про правонаступництво, в якій йшлося:
“Складаючи свої повноваження, ми заявляємо, що проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки.
 
Таким чином, акт 22 серпня 1992 року став підсумком боротьби за незалежність України у ХХ столітті, яка фактично не припинялась від 1917 року і тривала, у різних формах, понад 70 років – аж до 1991 року.
 
“Слава борцям за свободу і незалежність усіх часів, а також кожному і кожній, хто сьогодні захищає Україну від російського агресора, який вкотре у нашій історії хоче знищити нашу державність і винищити наших людей”, – говорить Мартиненко-Кушлянський.
 
Автор додав, що з 2018 року у Києві існує вулиця Миколи Плав’юка, яка, після відкриття магазину ІКЕА, стала однією з найпопулярніших вулиць Оболонського району.
 

Великий Київ у Google News

підписатися