Як вважає голова Громадської організації “По захисту прав тварин “Дай лапу, друже” і засновниця однойменного притулку для тварин Ірина Дідур, ціна таких незручностей — врятоване життя, і воно того варте.
Алгоритм дій зоозахисниця визначає такий:
1. Якщо тварина активно їсть і п’є, перше, що потрібно зробити — обробити її від паразитів (не потрібно купати тварину, це неприпустимо в перші дні). Спосіб і послідовність обробки від паразитів є в інструкції до препаратів, в Інтернеті або ви можете звернутися за допомогою в найближчу ветклініку.
2. Для того, щоб пошуки домівки для тварини не були марними, зробіть якісні фото, складіть текст оголошення або поста з описом тварини і розмістіть якомога більше інформації в усіх доступних соціальних мережах.
На цьому етапі також потрібно знайти всі інтернет-ресурси з допомоги і захисту тварин у вашому місті, попросити їх допомогти у пошуку нових хазяїв або з можливістю розміщення тварини в притулку.
3. Так само волонтери вам підкажуть, як вибрати хорошого господаря, які питання задавати людям, як убезпечити тварину від поганих рук. Інформаційна підтримка — це те, на що ви завжди можете розраховувати від волонтерів і, повірте, це не так уже й мало.
У зоозахисних групах соцмереж тварини часто знаходять дім, а слушні поради і досвід людей значно прискорять цей процес, і, можливо, і в притулку з’явиться місце.
4. Якщо ж ви знайшли хвору або травмовану тварину, то тут без безпосередньої допомоги волонтерів вам не обійтися і вони обов’язково допоможуть, головне, щоб ви теж стали учасником такого порятунку, а не просто переадресували проблему, забувши про тварину назавжди. Найбільше зоозахисникам не вистачає рук, часу і, звісно ж, коштів, бо безкоштовно бездомних тварин ветклініки не лікують і не оперують, без грошей аптеки не видають ліки, а ще тварин кожен день треба годувати.
5. Допоможіть волонтерам писати пости і шукати допомогу, поширювати інформацію, якщо є можливість, організуйте збір самі і допоможіть посильним внеском. Після лікування тварині потрібно знайти родину, перетримку або організувати місце в притулку. Для всього цього потрібно багато коштів і їх можна знайти, якщо не жалкувати сил і часу. Розповсюджувати інформацію і шукати тих, хто допоможе — це дуже великий внесок у порятунок тварини і це може робити кожен.
6. Передаючи тварину у притулок або приватній особі, яка опікується тваринами, не забувайте про неї і завжди відвідуйте її і допомагайте. Тварини у притулку тужать не лише за свободою, але і за звичайним спілкуванням. Приїхати до притулку, щоб погратися і погуляти з вихованцями, — просто безцінний вид допомоги.
До слова, сьогодні відзначають Міжнародний день безпритульних тварин.