Нагадаємо, 18-20 травня 1944 року під час депортації із Криму було виселено понад 180 тисяч кримських татар. Їх звинуватили в нібито державній зраді та співпраці з нацистами. Насправді ж жодних доказів колаборанства кримських татар немає.
«Сьогодні кримськотатарський народ знову не може почуватися вдома на своїй рідній землі. 3 початком російської окупації Кримського півострова у 2014 році тисячі кримських татар змушені знову покинути рідні домівки. А тих, хто залишилися, російська окупаційна влада кидає за грати, катує, проводить репресивну політику переслідувань та залякувань», – зазначив мер.
Читайте також: У Києві приспустять головний прапор на знак солідарності з кримськотатарським народом
Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв. За офіційними даними, від голоду та хвороб майже половина кримських татар загинули в дорозі чи в місцях вигнання.
«Біль кримськотатарського народу – наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо і не пробачимо злочини радянського тоталітарного режиму. Пам’ятаємо жертв трагедії та віддаємо шану всім, хто постраждав від дій тоталітарної влади», – наголосив Кличко.
Довідково. Щороку з 1994-го 18 травня Україна відзначає День скорботи й пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. А з 2016 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.