COVID-контроль: як працює транспорт Києва в червоній зоні

Автор: Марія Супрун
11:28 01.11.2021

У Києві з 1 листопада встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

COVID-контроль: як працює транспорт Києва в червоній зоні

Зокрема, серед інших заборон діє заборона на перевезення у громадському транспорті без сертифіката щодо вакцинації чи негативного тесту на коронавірус. Зокрема, заборонено:

  • перевезення пасажирів громадським транспортом, у тому числі метрополітеном (крім осіб до 18 років), без негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання особи від зазначеної хвороби;
  • перевезення пасажирів громадським транспортом – трамваями, тролейбусами, автобусами та маршрутними таксі – у більшій кількості, ніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу;

Як ловитимуть порушників?

На вході у транспорт не буде перевірки документів – лише оголошення із новими правилами. Правоохоронці проводитимуть вибіркові перевірки – заходитимуть до салону та перевірятимуть документи.

Що чекає на порушників?

Відсутність сертифіката в будь-якому разі краща, ніж підроблений сертифікат – за відсутність документа людині загрожує штраф, за підробку – стаття.

Відсутність документа про щеплення або негативний тест у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 КупАП. Йдеться про штраф від 17 000 до 34 000 грн.

За підробку самого сертифікату та печаток на ньому можна отримати до 3 років обмеження волі, а за повторне правопорушення чи груповий злочин є ризик сісти у в’язницю на 5 років. А за використання підробок в Україні передбачено покарання від 850 гривень штрафу до 2 років за ґратами.

Оштрафувати можуть і водія маршрутки, якщо він, наприклад, набере за звичкою повний салон пасажирів.

Додамо, що зранку в метро наявність сертифікатів на вході ніхто не перевіряв:

Нагадаємо, у Києві з 1 листопада встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – що заборонено

Великий Київ у Google News

підписатися