COVID без брехні: чому не варто використовувати декстаметазон при захворюванні

12:58 18.12.2020

Тема ковіду в році, що минає, безперечно, стала найпопулярнішою, а тому часто використовується для різних маніпуляцій. Люди вже губляться в цьому «інформаційному ковідному просторі».

COVID без брехні: чому не варто використовувати декстаметазон при захворюванні

Щоб розвіювати міфи і доносити до людей перевірену інформацію, на телеканалі «Київ» створили новий проект «Covid без брехні». Самі автори назвали його «медійним антисептиком». У кожному випуску – найсвіжіша і перевірена інформація, коментарі від справжніх професійних експертів.

У першому випуску, наприклад, розповідається, чому не варто використовувати декстаметазон – мабуть, один з найпопулярніших препаратів, який вже багато місяців використовують при лікуванні коронавірусной інфекції.

Це найпотужніший імуносупресор, який вимикає імунітет. І вірус безконтрольно розмножується. Не можна чіпати імунну систему. Потім ви дасте противірусне цій людині, і в 90% випадків її стан погіршиться”, – пояснив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

Не рекомендують фахівці зловживати при ковіді й антибіотиками. Так, Національний інститут здоров’я і якості медичної допомоги Великобританії (NICE) в своїх рекомендаціях в розділі про позалікарняні  пневмонії  і ковід вказує: «Якщо клініка пневмонії типова для ковіду, то антибіотики не призначаємо, а спостерігаємо».

Ще одна актуальна тема – вакцини від коронавірусной інфекції. Про різні вакцини та їх ефективність розповів в програмі патофізіолог, генетик, завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця Академії наук України Віктор Досенко.

Це, дійсно, прорив. Перші в світі РНК-вакцини, які довели свою ефективність. Ще в Великобританії розробляється ДНК-вакцина. А китайці пішли іншим шляхом – розробили вакцину з знешкоджених вірусів разом зі стимулятором імунної системи. Подивимося, яка з них виявиться більш ефективною. Це така гонка оздоровлення. Але, на мою думку, вони будуть відрізнятися по ефективності активації саме клітинного імунітету. Саме не антитіла, а специфічні клітини до певних антигенів вірусу, які можуть з’явитися на наших клітинах при інфікуванні реальним вірусом, – ось ці клітини, власне, і потрібно вивчати, досліджувати. Це вчені всього світу знають”, – зазначив Досенко.

Також вчений сподівається, що через деякий час у нас в країні виробиться колективний імунітет до вірусу.

Дізнавайтеся найактуальнішу, а головне – перевірену – інформацію в програмі «Covid без брехні».

Нагадаємо, у Києві стартувало нове реаліті-шоу «Битва дворів» – про що воно.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...