Cмог замість кави. Найвищий рівень забруднення повітря у столиці фіксується вранці

Автор: Леся Москаленко
16:55 29.10.2021

Як показують дані моніторингу повітря у столиці, останніми днями найбільша забрудненість повітря спостерігається у першій половині дня. Найгірша ситуація у проміжку між 8 ти 12 годинами ранку.

Cмог замість кави. Найвищий рівень забруднення повітря у столиці фіксується вранці

Сьогодні зранку Київ також був оповитий смердючою хмарою. О 10 годині ранку  середній індекс повітря у столиці та околицях тримався на позначці 107, за даними SaveEcoBot, системи громадського моніторингу повітря, яка охоплює найбільше київських станцій.

Небезпечні для здоров’я чутливих груп населення показники від 100 до 150 (помаранчева зона) фіксувалися станціями моніторингу на Позняках, Оболоні, в Борисполі. А найнебезпечніші червоні показники – 150 і вище –  на вулиці Шептицького, в Борисполі і, як не дивно – у Бучі та Ірпені.  Як показують бази даних якості повітря у столиці, у Бучі, Ірпені, Лісниках, Борисполі дуже часто показники повітря бувають гіршими, аніж у середмісті Києва.

Вранішній смог почав зменшуватися після 12 години дня, станом на 15 годину середній індекс стану атмосферного повітря був 72, а через пів години-  вже 63. Повітря покращилося навіть у лівобережній частині міста, де розташовані основні промислові джерела забруднення.

Це не означає, що у Києві та передмістях пополудні різко зникли забруднювачі – автомобілі, підприємства, котельні. За словами експертів, смог над великими містами є завжди, але іноді, через специфічні метеорологічні умови викиди опускаються низько, зависають у приземних шарах атмосфери, де ми змушені ними дихати. Вдень центр міста та околиці перейшли у жовту зону (помірний рівень забруднення) а подекуди і в зелену (чисте повітря). Помаранчеві показники (від 100 до 150) збереглися лише у Вишгороді, Бучі і на вулицях Полярна та Буслівська у Києві. У червоній зоні залишилася Боярка. Там сьогоднішні показники стабільно погані із індексом 155 та вище.

Якщо така тенденція збережеться і надалі, вранці краще утримуватися від прогулянок, пробіжок, залишивши їх на день чи на вечір. При помаранчевих та червоних показниках фахівці не радять провітрювати помешкання.     

Туман смог Киев
Фото: Климентій Семенюк, «Великий Київ»

Нагадаємо, що більшість столичних станцій моніторингу дозволяють вимірювати у повітрі вміст дрібнодисперсного пилу фракцій 2.5 та 10 мікронів. Побачити дані з громадських станцій моніторингу можна тут saveecobot.com

Значно більше забруднюючих елементів уловлюють муніципальні станції моніторингу, їх поки що лише дві, обидві на лівому березі. Одна – на Харківському масиві, інша – у Дарницькому районі. Планується встановлення ще трьох таких постів на правому березі Києва. Ці станції вимірюють не лише пил, їхні датчики уловлюють також діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, приземний озон, бензол, формальдегід, бензопірен, метилмеркаптан та важкі метали. Відстежувати їх дані у режимі реального часу можна тут asm.kyivcity.gov.ua

Великий Київ у Google News

підписатися