Читати та говорити про свої потреби польською: студенти вишів та українці закордоном вивчатимуть іноземну з Lingva Polska

Автор: Оксана Тупальська
16:58 08.01

Курс польської мови для початківців Lingva Polska отримав гриф Міністерства освіти і науки України, який дозволяє використовувати цю систему у навчальному процесі. Програма стане в нагоді біженцям з України, які виїхали до Польщі, а також їхнім родичам, які час від часу виїжджають до сусідньої країни. Доступ до курсу безкоштовний.

Читати та говорити про свої потреби польською: студенти вишів та українці закордоном вивчатимуть іноземну з Lingva Polska
Світлодіодне освітлення

Систему для вивчення польської мови на початкових рівнях А1 та А2 розробила Асоціація інноваційної та цифрової освіти. Це 30 безкоштовних модулів по 5 уроків та містить 10 000+ вправ на кожному рівні. Поки є доступ до модулів А1.

«Навчання відбувається на реалістичних діалогах (кейсах), озвучених носіями мови. Крім того, в процес включений принцип гейміфікації, завдяки якому учень змагається із собою на швидкість та правильність виконання вправ. Програма в цілому направлена на розвиток мовної інтуїції, що дозволяє будувати речення так, як це роблять носії мови», – розповідають автори курсу.

Додатково інтерфейс системи містить спеціальну віртуальну клавіатуру з літерами польського алфавіту, яких немає на клавіатурах комп’ютерів, якими користуються в Україні.

За перший тиждень з моменту запуску на порталі проєкту вже зареєструвалися понад 10 000 користувачів. Зареєструватися може кожен охочий за посиланням.

Для зручності команда проєкту створила коротке навчальне відео, яке допоможе швидко розпочати навчання.

“Зважаючи на те, що Польща є стратегічним партнером України й багатьом українцям наразі потрібно вільно спілкуватися польською, МОН вітає створення програми Lingva Polska. Ми раді, що в українців зʼявляються безплатні можливості для вивчення іноземних мов, адже це сприяє розвитку особистості та відкриває безліч нових можливостей”, – розповідає Андрій Сташків, Заступник Міністра освіти і науки України.

«Користувач вивчає польську мову, які рідну і отримує впевненість у тому, що він може розуміти та говорити польською мовою. Програма закохує користувача у власну здатність спілкуватись польською мовою вже з перших уроків, коли навчання стає не складною рутиною, а цікавою пригодою, – розповів про програму психолінгвіст та поліглот Віталій Зубков, який за 20 років допоміг тисячам людей опанувати 5 іноземних мов та є автором методики Lingva Polska.

За даними соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології лише 22% українців, що мають статус біженців в Польщі, вивчили польську мову, при тому більшість з них – поверхово. Лише 10% українців можуть спілкуватись польською вільно. При цьому основними бар’єрами, які заважають опанувати іноземною мовою, українці визначили такі: брак часу (38%) та брак фінансів (33%).

В Україні, за даними Міністерства освіти і науки, наразі польську мову вивчають майже 90 000 учнів. Це 4 місце серед всіх іноземних мов, які вивчаються у школах. 

Раніше “ВК” розповідав, учні 5–7 класів шкіл Києва та інших міст і сіл країни можуть долучитися до безплатного курсу “Winter with Java” від благодійного фонду “Star for Life Ukraine”. Програма курсу спрямована на поглиблення знань і навичок з інформатики та сфери програмування, зокрема Java.

Великий Київ у Google News

підписатися