Як розповіли у КЕКЦ, все це завдяки дворічній забороні полювання.
Як відомо, через воєнний стан в Україні, з початку 2022 р., заборонено полювання. Київським еколого-культурним центром, починаючи з 2020 р., проводяться спостереження за чисельністю водоплавних та навколоводних птахів, що мешкають на річках Росава, Рось, Десна, Тетерів у Київській області, на річці Десна у Чернігівській області, на річках Рось, Гнилою Тікич, Гірський Тікич у Черкаській області та на річці Роставиця у Житомирській області.
Проведені спостереження показують, що заборона полювання дуже позитивно вплинула на чисельність багатьох видів мисливських і не мисливських птахів.
Так чисельність чирків і водяної курочки, що масово до цього вбивалися мисливцями, збільшилася в середньому в два рази, а чисельність сірої та білої чапель-зросла навіть у 5 разів. Причому сіра і біла чаплі-птахи не мисливські, але під час полювання вони ставали безвинними жертвами п’яних мисливців, які вбивали їх просто так.
Цікаво, що дикі качки, які раніше боялися людей, за два роки заборони полювання практично перестали їх боятися.
Проведені екологами дослідження показують, що полювання є серйозним винищувальним фактором для дикої фауни і має бути заборонено.