Основні симптоми недуги – кашель, нежить та лихоманка. Причина поширення інфекційного метапневмовірусу цієї зими – слабкий імунітет людей, які перебували в тривалій ізоляції під час пандемії коронавірусу, каже лікар Євген Дубровський.
Як показала практика, жорсткі локдауни та карантини на тлі ковідної істерії, наробили багато горя. Тепер реєструються спалахи давно відомих класичних інфекцій, які раніше нікого особливо не цікавили й розглядались як звичайні ГРВІ, – каже медик.
Він зазначає, що задля того, аби дитина не хворіла, підхопивши метапневмовірус (hMPV), матері мають заздалегідь отримати на нього імунітет. Оскільки розробки вакцин для цього виду виявилися безуспішними, то єдиний вихід для жінки, що планує стати мамою – це перехворіти самій, а потім таким чином передати імунітет дитяті.
Наразі це єдиний вихід. Для цього молодим дівчатам треба вести активний, здоровий спосіб життя, спілкуватись та уникати ізоляції, – зазначає Євген Дубровський.
Надмірно боятися нових вірусів, як hMPV, так і інших, що мають симптоматику, як грип, не варто, каже лікар. Однак закликає дбати про своє здоров’я не обмеженнями, а дозволами. Бо не кожна недуга є шкідливою – часом краще перехворіти у легкій формі кілька разів, аніж стерегтися в ізоляції та занедужати з важким перебігом.
У МОЗ тим часом кажуть, що оснащені тест-системами для виявлення метапневмовірусу. Та закликають дотримуватися гігієни кашлю в місцях, де є скупчення людей, мити руки та провітрювати приміщення, де збираються натовпи.
Категорії людей, які входять до групи підвищеного ризику за даними ВООЗ:
- новонароджені
- діти до 5 років
- люди старші за 65 років
- особи з астмою
- ті, хто вживає стероїди
- люди з хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ)
- пацієнти з імунодефіцитами внаслідок ВІЛ, злоякісними новоутвореннями або ті, хто переніс трансплантацію органів.
Симптоми та як розпізнати хворобу:
- Інфекція, спричинена HMPV, зазвичай проявляється симптомами верхніх дихальних шляхів, такими як нежить, кашель і лихоманка. У деяких випадках можуть виникати захворювання нижніх дихальних шляхів, зокрема бронхіоліт, пневмонія, круп або загострення астми.
- В основному симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкий грип, проте вони зазвичай проходять без ускладнень. У порівнянні з грипом, метапневмовірус зазвичай протікає легше.