Чи зможе метро без світла перевозити пасажирів – що відомо

Автор: Галина Ворона
13:54 14.06

Стабілізаційні відключення електроенергії на тлі повномасштабної війни та регулярних ворожих обстрілів впливають як на життя громадян, так і на роботу підприємств, у тому числі метрополітену, який залежить від електроживлення.

Чи зможе метро без світла перевозити пасажирів – що відомо Фото: Данило Антонюк для Anadolu Agency
Світлодіодне освітлення

Про роботу метрополітену пише РБК-Україна із посиланням на прес-службу підземки.

Метрополітен є одною із найскладніших інженерних систем. Зокрема схема електропостачання підприємства збудована таким чином, що передбачає резервування електроживлення споживачів, у тому числі рухомого складу у випадку знеструмлення частини підстанцій”, – пояснили виданню у прес-службі КП.

Також зазначається, що Київський метрополітен працює в режимі воєнного стану та, відповідно, забезпечує перевезення пасажирів та 
цілодобову роботу підземних станцій у режимі укриття.

Відтак, у випадку повної відсутності постачання електроенергії підземні станції метрополітену будуть працювати як укриття – із забезпеченням функціонування всіх необхідних систем життєдіяльності шляхом живлення від автономних джерел.

У метрополітені уточнили, що на 46 підземних станціях передбачені спеціально облаштовані санітарні вузли, визначені місця з фонтанчиками з водою. Крім того, всі станції облаштовані мобільним інтернет-зв’язком 4G, на 19 станціях облаштовано точки з UЅВ-зарядками (де можна підзарядити мобільні телефони чи інші гаджети).

“Також на станціях в наявності розкладні стільчики, модульні лавки, ковдри та матраци, які населення може використовувати для більш комфортного перебування на станціях під час укриття“, – додали у прес-службі.

Читайте також:  Графіки відключень світла у Києві і області сьогодні почнуть діяти набагато раніше

Нагадаємо, з 3 червня у метро Києва доводиться довше чекати поїзди.

Великий Київ у Google News

підписатися