Експертка з нерухомості Олена Бондарук зазначає, що завжди було вигідніше купувати квартиру на первинному ринку й самостійно робити в ній ремонт. Були люди, які робили на цьому бізнес. Адже квартири вже з готовим ремонтом коштували дорожче, ніж помешкання без нього з врахуванням самостійного ремонту.
“Тоді ціна на них була на 1 000 доларів більшою на квадратний метр, ніж у новобудові. Це майже вдвічі дорожче квартири на первинному ринку. Середня вартість ремонту з меблюванням була 400 – 500 доларів за квадратний метр”, – розповідає експертка.
Тепер через війну та економічні показники, за словами Олени Бондарук, багато власників знижують вартість об’єктів, аби бути конкурентними й продати житло.
Що тепер з ремонтом?
Зараз на вторинному ринку можна знайти квартиру за вигіднішою ціною, ніж на первинному. Враховуючи ще дефіцит будівельників, подорожчання будівельних матеріалів, то, безумовно, зараз вигідніше купити на вторинному ринку з ремонтом, пояснює експертка.
- ремонт стандарт-клас: вартість ремонту може складати від 25% до 50% ціни квартири;
- ремонт класу люкс: вартість може бути й 100% вартості об’єкта.
Київ лідирує за варістю житла
За інформацією аналітиків DIM.RIA, у жовтні найдорожчим житло на первинному ринку було в Києві – 1 330 доларів за квадратний метр. На другому місці – Закарпатська область з 1 157 доларами за квадрат, на третьому – Львівщина – 1 102 долари.
- Натомість найдешевші квартири в новобудовах в таких регіонах: Сумщина – 644 долари за квадратний метр, Запоріжжя – 579 доларів, Миколаївщина – 576.
Якщо ж говорити про квартири на вторинному ринку, то у жовтні за однокімнатну найбільше просилив Києві – 83,7 тисячі доларів, а також у таких областях: Львівська – 71 191 долар, Закарпатська – 65 783 долари, Волинська – 54 007 доларів.
- Найнижчі ціни на вторинне житло зафіксували в регіонах: Миколаївщина – 21 799 доларів, Запоріжжя – 20 030 доларів, Херсонщина – 18 750 доларів.
До слова, кому готові платити найбільше у Києві: рейтинг найбільш грошовитих вакансій.