Чи увійде Київ до топ-100 світових міст? Ключові напрямки розвитку

14:07 28.08.2020

Столична влада працює над тим, щоб через 5 років Київ увійшов до топ-100 міст світу.

Чи увійде Київ до топ-100 світових міст? Ключові напрямки розвитку

Про це мер Києва Віталій Кличко розповів під час онлайн-конференції “Яким ми бачимо Київ”. 

Під час події обговорили чотири ключові теми: розвиток транспорту, соціальної інфраструктури, реновацію старої забудови та екологію Києва.

Мер зазначив, що щоб успішно конкурувати з мегаполісами світового рівня, Києву потрібно робити великі зусилля вже сьогодні. 

Саме тому ми з командою тривалий час розробляємо амбітний план: як Києву через 5 років увійти до ТОП-100 міст світу. Це – чітка покрокова програма, фундамент для реалізації якої ми закладали попередніх 6 років!”,

– додав Віталій Кличко.

Він зауважив, що Київ має стати зеленим містом – як, наприклад, Відень. Культурним і туристичним містом – як Рим. Зручним для мешканців – як Копенгаген. Романтичним – як Париж. Бізнес у столиці має бути розвинутим, як в Лондоні.

Читайте також: “Алісо, мієлофон!” Яким побачимо Київ у 2030 році: несподівані прогнози експертів

Для цього міська влада працюватиме у таких ключових напрямках розвитку: транспортна система, соціальна інфраструктура, реновація застарілої забудови та екологія.

За кожним з пунктів Кличко розповів про здобутки та плани. 

Транспорт 

За словами мера, транспортна система має функціонувати за принципом: “через все місто за одну годину”. Тому оновлюється дорожна інфраструктура. Мер підкреслив, що у Києві 1 667 кілометрів доріг, і майже тисяча кілометрів вже відремонтована. 

Читайте також: Київ-2040: подорож у майбутнє або як виглядатиме столиця у майбутньому

Соціальна інфраструктура

Кличко розповів, що за останні 4 роки побудували та оновли 28 дитячих садочкі та 7 шкіл, а також відремонтували понад 40 відділень у медзакладах та 4 пологових будинки. Він також розповів, що на 12,5 тисяч було зменшено чергу в дитячі садочки і через кілька років їх не повинно бути зовсім. 

Реновація застарілої забудови

Міський голова зазначив, що мова йде про оновлення “хрущовок” та промислових зон. За його словами, на місці “хрущовок” мають з’явитися комфортні житлові комплекси. А на місці промзон – інноваційні, технологічні і бізнес-парки, мистецькі комплекси.

Екологія

Мер розповів, що протягом останніх шести років місто відремонтувало 400 парків та скверів, а статуси скверу чи парку надали 136 зеленим зонам. Крім того, оновили вісім міських пляжів. 

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Великий Київ у Google News

підписатися