Чи такий страшний британський штам COVID-19, як лякають

16:49 18.01.2021

Нещодавно світ сколихнула новина про новий нібито більш небезпечний штам коронавірусу, який виявили в Британії. Та чи є він настільки загрозливим.

Чи такий страшний британський штам COVID-19, як лякають

Про це розповідається в програмі “COVID-19. Без брехні” на телеканалі “Київ”.

Головний медичний радник уряду Великобританії  повідомив ВООЗ, що цей штам вірусу може поширюватися швидше і бути більш небезпечним, не реагувати на вакцину або будуть потрібні нові тести.

В свою чергу експерт Юрій Кисильов з Oslo Metropolitan University пише:

Новий британський варіант SARS-CoV-2, дійсно, відрізняється від домінуючого сьогодні в Європі, але ніхто поки не довів його велику заразність: цифра + 70% заснована лише на математичному моделюванні. Даних щодо його більшої вірулентності (тобто ступеню хвороботворності) теж немає”.

Насправді на зараз офіційних публікацій медиків та дослідників щодо нового штаму вкрай мало. Британський медичний журнал The BMJ  пише:

Мутації очікуються і є природною частиною еволюції. Вже виникло багато тисяч змін. І переважна більшість з них не впливає на вірус”.

А Лабораторія громадської охорони здоров’я Англії працює над пошуком доказів того, що новий варіант збільшує або зменшує тяжкість захворювання. За словами старшої радниці Управління громадського здоров’я Великої Британії С’юзан Гопкінс, на сьогодні немає доказів, що новий штам викликає більш тяжкий перебіг хвороби.

Тим часом почали поширюватися плітки, що вакцина від коронавірусу може не спрацювати. Але британські експерти стверджують, що вакцина зможе виробити антитіла до подібних змін. Згодом, після появи ще нових мутацій, може знадобитися зміна вакцини. Так, наприклад, відбувається з сезонним грипом. Але SARS-CoV-2 не мутує так швидко, і вакцини, запевняють спеціалісти, спрацюють і проти нових шрамів.

Між заразністю і вірулентністю є істотна різниця. Нас цікавить більше вірулентність. Це можливість викликати тяжкі або критичні форми захворювання. А за цим штамом таких властивостей не виявлено”, – розповіла в програмі лікар-інфекціоніст, професор Оксана Виговська.

Вона також вважає, що людині, яка перехворіла і має імунітет (про це може показати аналіз, чи є на високому рівні антитіла), не потрібно робити щеплення, адже це зайве навантаження на імунну систему.

Читайте також: Ольга Сумська та Віталій Борисюк розповідають казки для дітей 

Нагадаємо, телеканал ТРК “Київ” відновив серію програм “Відкритий урок” для учнів 7-9 класів. Предмети різні – і уроки хімії, і музичного мистецтва, і навіть фізкультури. Ці матеріали будуть корисними не тільки для школярів, а й для тих, хто хоче освіжити знання.

Великий Київ у Google News

підписатися