Чи реально заощадити на одязі в період кризи?

13:46 25.05.2020

Криза — явище досить часте в сучасному світі. А в 2020 році пандемія коронавірусу і вимушені карантинні заходи привели до того, що багатьом доводиться економити. І якщо на продуктах харчування і товарах першої необхідності заощадити навряд чи вдасться, то одяг — це та стаття витрат, яка дозволяє виділити на неї менше місця в сімейному бюджеті.

Чи реально заощадити на одязі в період кризи?

Але що робити, якщо не хочеться економити на шкоду своєму стилю або модним трендам? Чи реально витрачати на одяг менше, але при цьому одягатися стильно і різноманітно? За даними майданчику з продажу речей Shafa, покупки в інтернеті в період кризи тільки збільшилися. Це означає, що економити на одязі можна найрізноманітнішими способами, залишаючись в тренді і користуючись нашими порадами!

Порада № 1: шукайте одяг в аутлетах

Аутлети або, по-іншому, стоки (outlet, stock) — це відділи в брендових магазинах або цілі окремі магазини, в які відправляються на розпродаж речі з минулих сезонів. Цілком зрозуміло, що якщо вийшла нова колекція, стару обов’язково потрібно розпродати. А тому і ціни на речі тут будуть мінімальними, знижки досягають навіть 70% або 90%, все буде залежати лише від того, скільки одиниць товару залишилося. Якщо в умовах карантину або самоізоляції немає можливості відвідати магазин одягу, скористайтеся інтернет-сайтами конкретного бренду і замовте одяг онлайн з доставкою додому або на відділення перевізника. Шукайте на сайтах розділи з позначками «Sale» (розпродаж) або «Stock» (власне, сток або аутлет, колекції минулих сезонів).

Порада № 2: купуйте одяг в секонд-хендах

Вже дуже давно ніхто не кривиться зневажливо при згадці секонд-хенду. Якщо раніше вважалося, що подібні магазини — це спосіб одягнутися людям з достатком нижче середнього, то сьогодні в «бутіках других рук» купують одяг навіть знаменитості. Здивуєтесь, але в секонд-хендах можна знайти навіть оригінали люксових брендів за мінімальними цінами — якщо пощастить, звичайно! А ще в них є відділи з новими речами, які відбираються з нового завозу. Як правило, вони продаються за фіксованими цінами, але все одно набагато нижче тих, що виставлені на вітринах в звичайних магазинах, і навіть нижче, ніж в стоках і аутлетах.

Порада № 3: шукайте речі на маркетплейсах в інтернеті

Крім інтернет-магазинів певної марки або мультибрендових сайтів, і пошуку знижок і акцій на них, існують ще й маркетплейси. Це — цілі платформи для розміщення оголошень від приватних продавців. Такі маркетплейси як, наприклад, Shafa.ua працюють в якості «посередника» між покупцем і продавцем. Тут можна знайти нові речі, які не підійшли власнику, і речі б/у — більшість в ідеальному стані. Таким чином, маркетплейси є своєрідними «інтернет-секонд-хендами», якщо можна так висловитися. Крім цього, на маркетплейсах можна не тільки купити речі, а й продати.

Порада № 4: розберіть свій гардероб

Власне, з цього і слід було починати, перш ніж звертатися в аутлети, секонд-хенди та інтернет-магазини. Щоб зрозуміти, що саме вам необхідно, треба розібрати свій гардероб і зрозуміти, які речі ще можна носити, а які варто викинути. Одяг в поганому стані можна сміливо утилізувати. А ось якщо річ практично зовсім не носилася по причині невідповідного кольору/розміру/фасону, її можна подарувати рідним чи друзям, обміняти на якусь іншу більш підходящу або навіть продати.

На допомогу прийдуть ті ж маркетплейси і майданчики для продажу товарів в інтернеті. Достатньо сфотографувати річ з усіх ракурсів, надати її докладний опис із зазначенням розміру і параметрів, складу тканини і кольору, а також бажаної ціни. Часто, зв’язуючись з потенційним покупцем, можна переглянути і його оголошення на сайті. Можливо, вам вдасться і обміняти речі, таким чином, поповнивши свій гардероб і не витративши ні копійки!

Порада № 5: дайте нове життя старим речам

Багато старих речей можна також і «реабілітувати». Це, звичайно ж, не стосується того одягу, який відверто «розсипається» в руках, має значні дефекти або потертості. Але якщо футболка або блузка в ідеальному стані, проте вийшла з моди, її цілком можна переробити на більш стильну річ, навіть не володіючи при цьому серйозними навичками шиття. Із блузи можна зробити стильний топ, шкіряну куртку можна перетворити в жилетку, джинси — в шорти, а в’язаний светр розпустити і зв’язати наново. Варіантів безліч!

Великий Київ у Google News

підписатися