Чи працюватимуть світлофори в Києві під час блекауту: в ДТЕК дали відповідь

Автор: Анна Ткаченко
04:34 02.12.2023

Українці готуються до можливих відключень світла через ймовірні атаки російських окупантів. При цьому експерти вирішили пояснити, чи будуть під час блекаутів на дорогах столиці працювати світлофори. У ДТЕК роз’яснили, чи є причини для хвилювань.

Чи працюватимуть світлофори в Києві під час блекауту: в ДТЕК дали відповідь
оренда квартири Київ

Про це в етері КИЇВ24 виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук. За його словами, наразі не передбачається жодного відключення світла та світлофорів. У певних випадках, якщо навіть вимикається світло в якомусь мікрорайоні, ніхто не вимикає світлофори. За словами Дмитра Сахарчука, підстав для занепокоєння немає, передає Інформатор.   

За словами директора ДТЕК, дефіцит електроенергії може виникнути в години пікових навантажень. Тобто, в період, коли споживання електроенергії різко зростає. В такій ситуації енергетики можуть запроваджувати певні обмеження. Однак це не стосується світлофорів. Дмитро Сахарчук підкреслив, що ДТЕК має достатньо електроенергії в запасі, щоб забезпечити стабільну роботу світлофорів на дорогах. 

“У години пікових навантажень – це ввечері чи зранку – під час досить холодної погоди можуть виникати дефіцити, які в цілому мають покриватися українською генерацією й імпортом. І якщо цього не буде вистачати, в деяких годинах, можливо, будуть обмеження, але це, знову ж таки, в пікові навантаження, коли буде дуже холодно і дуже велике споживання”, – зауважив експерт.

Нагадаємо, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що в Україні з’явилася спеціальна інтерактивна мапа. Наразі на ній відмічені лише інтернет-провайдери Києва, проте згодом будуть і інші регіони. Сенс у тому, що на цій мапі можна побачити, скільки працюватиме домашній інтернет у разі відключень електрики. У випадку якщо годин після відключення світла недостатньо, на карті можна побачити найближчого провайдера, який серйозніше підготувався до можливих відключень світла. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися