Пояснила ситуацію з препаратами лікар-кардіолог Анна Солощенко.
До антигіпертензивних препаратів не виникає звикання із часом, говорить лікарка.
“Що ми маємо на увазі під звиканням до препаратів? Коли, чим більше їх використовуєш, тим менше вони діють і більші дози потрібні для досягнення ефекту. Приклад звикання до ліків це реакція на нітрогліцерин. Коли людина часто використовує його, вона стає менш чутливою. На початку достатньо однієї таблетки під язик, я через пару місяців вже 2-3. А згодом і зовсім перестає діяти”, – говорить Солощенко.
З препаратами від тиску такого не відбувається, якщо вони правильно підібрані. Коли ліки правильно підібрані, тиск завжди нижче 130/80, кризи нечасто та м’які, легко купуються.
В яких же випадках все ж таки потрібно міняти препарат від тиску (або додавати до схеми ще один)?
1. Гіпертонія з часом, на жаль, може погресувати. В таких випадках ми змушені підсилювати терапію.
2. У пацієнта може приєднатися інша патологія, на яку негативно впливає препарат, що приймається. Цукровий діабет, патологія нервової системи, ниркова недостатність, підвищення сечової кислоти тощо. Саме тому не забуваємо раз на рік здавати аналізи та проходити профілактичний огляд у кардіолога.
Не забувайте також раз на рік проводити добове моніторування тиску, щоб впевнитись , що ваше лікування так само ефективно, як і торік.
Нагадаємо про домашню аптечку та список базових складників на сьогодні, враховуючи обставини.